Šampión Kincl obdržal zaujímavú výzvu. Starý známy sa opäť hlási o slovo.

Pravoplatný šampión Patrik Kincl zvíťazil nad dočasným šampiónom strednej váhy Piotrom Wawrzyniakom v 3 kole na submission a po 3 krát za sebou tak obhájil titul šampióna strednej váhy. Krátko po víťazstve sa o zápas s Kinclom prihlásil bývalý zápasník UFC, ktorý sa už pred časom hlásil o titulový zápas Oktagonu.

Vydreté víťazstvo Kincla

Zápas medzi Kinclom a Wawrzyniakom prebiehal väčšinu času v postoji, kde poľský bojovník dominoval a prekvapujúco držal zápas pod svojou kontrolou. Všetko sa zmenilo v 3 kole, kedy Kincl využil zaváhanie svojho súpera a dostal sa pomerne ľahko do hornej pozície, z ktorej si okamžite pripravil techniku Arm triangle Choke a svojho súpera po krátkej chvíli ukončil. Aj napriek víťazstvu a 3 úspešnej obhajobe šampióna Kincla sa jeho víťazstvo nedá označiť ako dominantné. Napriek tomu si za úspešný comeback v 3 kole vyslúžil ocenenie za výkon večera a 5000 eur.

Na rade je Peňáz

Ďalším vyzývateľom Patrika Kincla by mal byť podľa všetkého 3. muž rebríčka strednej váhy Matěj „Money“ Peňáz, ktorý bol už náhradníkom hlavného zápasu Oktagonu 54 v Ostrave. Ako jeden z možných termínov zápasu Kincl vs Peňáz sa spomína 8 jún a Oktagon 58 v pražškom Edene, kde už však sú niektoré veľké zápasy oznámené. Svoje miesto na karte by si však v prípade záujmu zo strany promotérov, aj zápasníkov určite našiel aj duel Kincla s Peňázom, ktorý by bol bezpochyby ozdobou tohto veľkolepého turnaja.

Výzva od Jotka

O titul Oktagonu v strednej váhe by rád zabojoval aj bývalý zápasník UFC Krzysztov Jotko, ktorý už sa po zranení Kincla hlásil ako o zápas s Vlastom Čepom. Teraz si Jotko brúsi zuby priamo na šampióna Kincla, o ktorého sa prihlásil v komentári pod príspevkom Oktagonu.

Uvidíme ako na výzvu zo strany Jotka zareaguje Kincl a promotéri Oktagonu, ktorí v tejto chvíli už zrejem majú jasný plán o obsadení nasledujúceho titulového zápasu strednej váhy.