Koniec špekulácií. Václav Sivák si vybral organizáciu, v ktorej chce získať titul.

27 víťazstiev a žiadna porážka. To je profesionálna bilancia súčasného šampióna RFA Václava Siváka v postojových disciplínach. Okrem víťazstiev nad poprednými menami domácej scény sa Sivákovi darilo aj Poľsku, či Rusku, kde takisto nepocítil chuť porážky.

Aká je Sivákova ďalšia méta v jeho do tejto chvíle veľmi úspešnej kariére.

Už nemá s kým bojovať

Ani pri 3 obhajobe titulu šampióna RFA sa Sivák nedostal do výraznejších problémov a vyzývateľa Adama Króla zdolal po dominantnom výkone na body. V súčasnosti sú podľa fanúšikov aj odborníkov na domácej scéne len dvaja muži, ktorí by dokázali v priamej konfrontácií ohroziť doteraz neporazeného ostravského „bad boya“. Či už v prípade Losena Keitu alebo Tadeáša Růžičku, stojí proti vzájomnému zápasu niekoľko veľkých prekážok. Logickým východiskom je teda Sivákov presun do jednej z popredných zahraničných organizácií.

Šampión nebude spomaľovať

Nabitý program z posledných mesiacov završí Sivák zápasom v Mladej Boleslave, kde ho na podujatí Gladiators Fight Night čaká Chorvát Andrej Kedveš. Po plánovej pauze sa Sivák chce s českými fanúšikmi rozlúčiť duelom s víťazom pyramídy, ktorú bude spoluorganizovať jeho manažér a promotér Adrian Smrčka. 

Dlhodobý cieľ je jasný

„Pás ONE championship, nič iné teraz nemám v hlave. Nie je ľahké sa tam dostať, ale ak dá boh, tak sa tam čoskoro dostaneme,“ konštatoval na margo nasledujúcich plánov na pozápasovej tlačovej konferencií po RFA 16 Sivák, ktorého zdá v tejto chvíli už nezaujímajú merania síl s Keitom, či Růžičkom.