Údery do zátylku zanechali následky. „Necítil som si nohy,“ vraví slovenský reprezentant Lajoš Papp.

Slovenský reprezentant maďarského pôvodu Lajoš Papp sa v MMA zápase naposledy predstavil na RFA 14 v Košiciach, kde bojoval o titul ťažkej váhy s Tomášom Možným.

Faul, ktorý mal zmeniť zápas

Vo vyrovnanom súboji s množstvom zvratov ťahal vo výsledku za kratší koniec, keď ho súper ukončil v 2. kole na TKO. 

Papp po zápase nebol spokojný so svojím výkonom, no zároveň poukázal na situáciu, ktorá výrazne ovplyvnila priebeh zápasu.

„Neviem, čo som mohol urobiť inak. Z mojej strany to nebol najlepší výkon, ale problém bol, že som v prvých 30 sekundách dostal lakeť do zátylku. Necítil som si ruky ani nohy,“ upozornil na kľúčový moment duelu Papp, ktorý sa pred časom rozhodol pre zmenu váhovej kategórie.

Video z inkriminovaného momentu tu

Novú etapu odštartuje doma

Premiéru v poloťažkej váhe absolvuje Papp 18.5. na RFA v Nových Zámkoch, kde ho za víťazstvom bude hnať domáce publikum.

Novú etapu kariéru sa mu bude snažiť hneď na začiatku pribrzdiť český reprezentant Jakub Kůča, ktorý zápasil na úplne prvom turnaji RFA s podtitulom warm up.

Peripetie s váhou

Prechod do inej váhovej kategórie nie je nikdy jednoduchou záležitosťou, čo platí aj v prípade Lajoša Pappa. „Všetko je dobré. Trénujem tvrdo, ale mám trochu problémy s váhou, keďže musím chudnúť 17 kíl. Zhadzovať z ťažkej váhy do 93-ky je veľmi ťažké.

Držím diétu, ale stále mám okolo 107 kg, takže mám ešte čo robiť. Na váhe a v zápase ale už bude dobre, cítim sa dobre a mám silu,“ doplnil zápasník RFA.

Záver zhadzovania bude pre Pappa bezpochyby náročný. Ak sa ku však podarí navážiť a vhodne doplniť, bude výhoda v kilogramoch s najväčšou pravdepodobnosťou na jeho strane.