Klein svoju úlohu splnil. Získa veľké víťazstvo aj jeho sparingpartner a vyslúži si okrem titulu RFA aj kontrakt s KSW?

Už túto sobotu čaká jedného z hlavných sparingpartnerov hviezdneho Lajoša Kleina Martina Horínka najväčší zápas doterajšej kariéry. Podarí sa aj jemu získať veľké víťazstvo a prvý významný titul v profesionálnej kariére?

Horínek chce napodobiť Kleina

9.3. 2024, to je dátum, kedy sa o svoj prvý veľký titul v profesionálnej MMA kariére pobije mladý slovenský zápasník Martin Horínek. Zverenec Ilju Škondriča z bratislavského OFA gymu sa v Hant aréne stretne v hlavnom zápase večera s rakúskym reprezentantom Arbim Mezhidovom. S „Alpha wolfom“ už má zápasovú skúsenosť „Mrcou“ sparingpartner Klein, ktorý svojmu kolegovi a kamarátovi počas prípravy odovzdal cenné rady. „To, že Mezhidova porazil, mi určite zvyšuje sebavedomie. Lajoš aj dôjde pozrieť na zápas, za čo som veľmi vďačný, a podporí ma,“ uviedol Horínek.

Outsider je pripravený šokovať

Horínek bude v zápase so starším a skúsenejším súperom značným outsiderom, no verí, že tvrdá príprava prinesie svoje ovocie. „Snažím sa, dal som do toho všetko. Spolieham sa na to, že to bude na 5 kôl. Keď to nebude, je to dobré len pre mňa, lebo to nečakám. Príprava bola ťažšia a bolo viac sparingových kôl,“ opísal slovenský bojovník prípravu na svoj najdôležitejší zápas kariéry.

V hre je viac ako sa zdá

Okrem titulu RFA je pre Horínka v hre aj presun do najprestížnejšej európskej organizácie, ktorá má so slovenskou organizáciou silné väzby. „Snom každého bojovníka je stať sa šampiónom. Veľmi sa nato teším. V prípade zisku titulu by som nemal problém ísť aj do KSW, treba sa zlepšovať a zápasiť vo svete,“ Doplnil niekoľko násobný majster republiky vo wrestlingu.

Súboj Horínek vs Mezhidov bude vrcholom karty RFA 15 v Bratislave, kde okrem iného uvidíme aj debut českého rebela Václava Mikuláška alias „Baby Jagy“ vo vyhrotenom súboji s Gabrielom Törökom. Lístky na galavečer sú stále dostupné v sieti Ticketportal.sk