„Nemá šancu ma prekvapiť. Vydržal som už oveľa horšie veci.“ Gábor si pred premiérou v RFA nepripúšťa ďalší neúspech.

Kariéra šampióna prvej série reality show Oktagon výzva Gábora Borároša je čo sa týka výsledkov už dlhšiu dobu ako na hojdačke. „Punisher“, ktorý bol svojho času fanúšikmi pasovaný do úlohy jednej z najväčších hviezd československej bojovej scény síce zvíťazil 2 krát z posledných 3 zápasov, no v dlhodobom horizonte sú posledné roky v jeho zápasníckej kariére najslabšie. 

Nová výzva pre Gábora

Novú výzvu sa rozhodol Gábor hľadať v RFA, kde ho v premiére na domácej pôde v Nových Zámkoch privíta 18.5. český reprezentant Frederico Komuenha. „Black panter“ má za sebou v profesionálnej kariére zatiaľ 6 zápasov a 4 víťazstvá. 5 násobne skúsenejší Borároš by pre 32 ročného kmeňového zápasníka IAF mal byť tou najväčšou skúškou v doterajšej kariére a prípadne víťazstvo by mohlo zvýšiť aj jeho kredit u fanúšikov domácej scény.

Proti však bude Gábor, ktorý si počas svojej kariéry v Oktagone zmeral sily s poprednými bojovníkmi weltrovej váhy. „Nikdy som nezrušil žiadny zápas, aj keď som bol zranený, aj tak som šiel do zápasu. Aj z toho som sa niečo naučil. Viem, že viem veľmi veľa vydržať, som vytrvalý a nikdy sa nevzdávam. Nemá šancu ma prekvapiť. Ja som podľa mňa vydržal oveľa horšie veci a nebojím sa, že ma trafí,“ konštatoval na tlačovej konferencií RFA Gábor

Zápas medzi Borárošom a Komuenhom sa odohrá v strednej váhe. Výhodu vo výške a dlžke končatín bude mať Komuenha, Gábor však verí, že bude dobre pripravený a v zápase zvíťazí. „Príprava je stále taká istá. Tvrdo makám každý deň a budem vo veľmi dobrej forme. Teším sa, že nemusím teraz tak veľa schudnúť, keďže ideme teraz 84. To znamená, že budem silnejší ako kôň.“ dodal bývalý súper Kozmu, Brita, či Bartla.