Príprava s Kleinom? „Strašne to bolelo ale posunulo ma to vpred.“ Vraví pred životným zápasom Martin Horínek.

Už o pár dní čaká slovenského zápasníka Martina Horíneka najväčší zápas doterajšej kariéry. V príprave na súboj o titul RFA s Arbim Mezhidovom pomáhal Horínekovi aj premožiteľ rakúskeho reprezentanta a zápasník UFC Lajoš Klein. Ako hodnotí priebeh prípravy a svoju pripravenosť zápasník OFA gymu?

Obrovská príležitosť

Pred vychádzajúcou hviezdou RFA a slovenského MMA Martinom Horínekom stojí veľká výzva, ktorá ho v prípade víťazstva môže výrazne posunúť v jeho profesionálnej kariére. To však nebude chcieť dopustiť skúsený „Alpha wolf“ a jeho tím, ktorého súčasťou je hned niekoľko popredných európskych zápasníkov. Zverenec Ilju Škondriča je však rozhodnutý šokovať fanúšikov aj odborníkov a získať titul ľahkej váhy. 

Náročná príprava po boku zápasníka UFC

Na svoj zápas sa Horínek tentokrát pripravoval aj po boku slovenského reprezentanta v UFC, s ktorým sa „Mrco“ nepripravuje po prvýkrát. „Trénoval som s Lajošom Kleinom strašne veľa a tie tréningy boli strašne ťažké. Je tvrdý, rýchly, je to strašne náročné, aj to bolelo ale určite ma to posunulo vpred. Som rád, že už to je za mnou, už teraz len váhu doladiť a sme pripravený určite.“ Reagoval Horínek na otázku novinára. „Som mladá krv, budem sa to tam snažiť ukázať nejakým štýlom a chem byť komplexný v každom smere.“ Doplnil na tlačovej konferencií RFA Horínek.

RFA 15 sa odohrá už 9.3. v bratislavskej Hant aréne, kde uvidíme celkom 12 zápasov a mená ako Butenko, Zajícová, Fapšo či Mikulášek.

Lístky sú dostupné v sieti Ticketportal.sk a vyhrať ich môžete v našej súťaži na instagrame.