Nečakaná výmena na sociálnych sieťach. Grznár nazval hlúpou Moniku Chochlíkovú a zastal sa Vémolu.

Pomerne horlivá diskusia na tému drastického zhadzovania zápasníkov sa v posledných hodinách vedie na instagrame, kde svoj názor na túto problematiku prejavilo hneď niekoľko popredných mien domácej bojovej scény. Do diskusie pod príspevkov zápasníčky Moniky Chochlíkovej sa zapojil aj Filip Grznár, ktoré si neodpustil ostrú poznámku voči najúspešnejšej slovenskej zápasníčke.

Ako to začalo?

Spúšťačom diskusie bolo vyjadrenie Karlosa Vémolu, ktorý v televíznej diskusií kráľ na ťahu obhajoval drastické zhadzovanie v priebehu niekoľkých hodín. Ak to trhnem v tej hlave a zhodím 10 kíl za noc a potom za noc zase priberiem, tak to telo sa z toho spamätá a nestihne ani zaregistrovať, že bolo tak mučené.“ 

Na toto vyjadrenie šampióna poloťažkej váhy Oktagonu pripravila Monika Chochlíková reakčné video, v ktorom vyjadrila svoj názor na túto problematiku a pridala aj niekoľko prípadov, kedy malo drastické zhadzovanie za následok dokonca smrť zápasníkov.

Pozitívna aj negatívna odozva

Pod príspevkom, ktorý sa nachádza aj na našom instagrame sa okamžite strhla diskusia o tejto téme, pri čom sa k nej v komentároch postupne vyjadrilo aj niekoľko elitných zápasníkov domácej bojovej scény. Väčšina z nich sa stotožnila s názorom slovenskej reprezentantky, no predsa len sa našiel zápasník, ktorý s jej názorom absolútne nesúhlasí. „ Toto dievča je skutočne hlúpe. Ľudské telo je prispôsobené na dehydratáciu a rýchle zhodenie váhy ako akýkoľvek argument je hlúposť. Môže na to umrieť len človek s poškodeným organizmom. Krátkodobá dehydratácia nie je vôbec nebezpečná. Naopak sa tým zníži tlak a stimuluje telo,“ Konštatoval bývalý kulturista, no dnes už primárne zápasník Filip Grznár.

Problém všetkých organizácií

Drastické zhadzovanie váhy je dlhodobým problémom, ktorý sa minimálne vo forme teoretických diskusií rieši v každej organizácií. Viac krát bol na túto tému dotazovaný aj majiteľ Oktagonu Ondřej Novotný. Ten priznal, že tento spôsob vytvorenia istej výhody voči súperovi je problém, ktorý aj on sám vníma a do budúcna sa ho organizácia bude snažiť nejakým spôsobom riešiť. Z pomedzi popredných svetových organizácií rieši problém drastického zhadzovania nastavením určitých pravidiel v podstate len ázijská ONE FC, ktorá dovoluje zápasníkov do samotného zápasu nabrať maximálne 10% váhy.