Lajoš Klein hodnotí šance sparingpartnera Horínka proti Mezhidovovi a pozýva na RFA 15.

Už 9.3.  sa po dlhšej odmlke odohrá ďalší turnaj organizácie RFA. Vrcholom zápasového programu bude súboj o titul právoplatného šampióna ľahkej váhy, o ktorý zabojuje Martin Horínek a Arbi Mezhidov. V zápase je favoritom „Alpha wolf“, ktorý má na konte viac ako dvojnásobný počet zápasov, než jeho súper. 

Zápasník Viedeňského gymu 23 sa počas kariéry stretol s elitnými súpermi z celej Európy. Medzi nich patrí aj slovenský reprezentant v UFC Lajoš Klein, ktorý v príprave na zápas pomáhal práve súperovi Mezhidova na RFA 15 Martinovi Horínkovi.

Ako ich vzájomný zápas vidí on?

„Čaute, už 9.3. v Bratislave na RFA 15 sa predstaví Martin „Mrco“ Horínek proti Arbi Mezhidovovi v titulovom zápase. „Mrco“ je môj veľmi dobrý kamarát a takisto je to veľmi dobrý sparingpartner, ktorého strašne rád využívam aj ja vo svojich prípravách na zápasy. Túto prípravu sme odbúchali takmer celú spoločne, takže nepochybujem o tom, že má naozaj skvelú formu.

Arbi Mezhidov bude veľmi ťažký súper, v mojich kariére som sa s ním stretol aj ja a nebol to úplne najľahší zápas, takže určite má veľké kvality, ale ja verím v tom, že ak bude „Mrco“ v tom zápase dobre nastavený hlavou, tak nepochybujem o tom, že môže zvíťaziť a získať tak titul. Určite bude preňho dôležité, aby ste ho prišli podporiť. Spravte mu tam poriadny kotol a vidíme sa tam 9.3,“Doplnil 28 ročný zápasník.

Ďalší program

Na karte RFA 15 v Bratislave uvidí celkom   zápasov a medzi najväčšie ťaháky budú patriť duely víťaza EURGOLD pyramídy Alexandra Butenka, či slovenského „tanku“ Sebastiána Fapša. Svoj debut pod RFA si 9 marca odbije Václav Mikulášek, ktorého čaká duel s Gabrielom Törökom. O návrat na víťaznú vlnu sa bude snažiť aj Veronika Zajícová v zápase s Madarkou Bakk.

Lístky na turnaj sú stále dostupné v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk