KSW a Clash komplikujú cestu Oktagonu.

Lístky na galavečer Oktagon 54 v Ostrave sa aj napriek kvalitnému obsadeniu karty nepredávajú tak, akoby si želalo vedenie najsilnejšej tuzemskej organizácie. Podľa Ondřeja Novotného hrá v tomto prípade rolu aj konkurenčný boj.

Turnaj s veľkou tradíciou

Ostrava patrí už niekoľko rokov medzi obľúbené destinácie Oktagonu, o čom svedčí aj niekoľko vypredaných turnajov v Ostavar aréne. V najtvrdšom meste republiky boli fanúšikovia svedkami mnohých epických súbojov, na ktoré sa na domácej scéne spomína dodnes. Oktagon sa do Ostravy vráti už 2.3. teda necelé 3 mesiace po poslednom turnaji v rovnakej hale, na ktorom sme boli mimo iné aj svedkami korunovácie nového šampióna ľahkej váhy Ronyho Paradeisera.

Prečo nebude vypredané?

Veľmi kvalitnú kartu zostavili matchmakeri Oktagonu aj tentokrát, odozva fanúšikov však nebola taká, ako očakávali. Podľa promotéra, spolumajiteľa a hlavného matchmakera organizácie Ondřeja Novotného je hneď niekoľko dôvodov, prečo nebude v Ostrave začiatkom Marca vypredané.

„Veľa ľudí sa ma pýta, ako je možné, že Ostrava nie je vypredaná, dosť nad tým premýšľam, ale asi sa ten náš vzťah vyčerpal, sme tam asi príliš často. To znamená, ja potrebné povedať, že je to na dlhú dobu posledný turnajov v Ostrave, konštatoval Novotný, ktorý priznal aj faktor konkurencie, ako možný vplyv menšieho záujmu zo strany fanúšikov.

„Samozrejme sa tam narvalo KSW, keď videli, že nám to funguje. Narval sa tam Clash, keď videl že nám to funguje plus je tam veľa koncertov,“ doplnil vo svojom tradičnom vysielaní MMA letem světem.

Na čo sa v Ostrave môžeme tešiť?

Fanúšikov, ktorí si kúpili lístky čaká v Ostravar aréne skvelý zápasový program, ktorý sa bude točiť najmä okolo prvého kola pyramídy Tipsport Gamechanger. Pozornosť vzbudzuje aj ďalšia obhajoba Patrika Kincla, v ktorej ho v súboji o pravoplatný titul vyzve dočasný šampión strednej váhy a kat Vlasta Čepa Piotr Wawrzyniak.