Joker Mikulášek a jeho najlegendárnejšie beefe. S kým na scéne mal konflikt Baba Jaga?

Václav Mikulášek je na domácej scéne vnímaný ako zápasník, ktorý si nedáva servítku pred ústa a nebojí sa rozpútať konflikt ani s tými najobávanejšími bojovníkmi. V tomto rebríčku sa pozrieme na niekoľko najznámejších konfliktov rodáka z Bohumína a na následky, aké mali na jeho zápasnícku kariéru.

Bitka o Ostravu

Vôbec prvou zástavkou Mikuláška na podujatí Oktagonu bol turnaj v Ostrave, kde si zmeral sily s ďalším ostravákom Andrésom Raškom. Zápasu predchádzal výrazný trash talk najmä zo strany Baby Jagy Mikuláška, ktorý avizoval, že Rašku do Ostravar arény nejde poraziť, ale zbiť. Vrcholom predzápasových doťahovačiek bola pusa na vážení pred samotným turnajom. Psychický tlak na Rašku sa Mikuláškovi nakoniec vyplatil, ked svojho súpera ukončil prekvapujúco na RNC už v prvom kole.

Trash talk s Vémolom

Najväčšie sústo si Mikulášek vybral o pár mesiacov neskôr, keď sa pustil do slovnej výmeny na sociálnych sieťach s českým „Terminatorom“ Karlosom Vémolom. Počas promovania zápasu sa už v tej dobe Jokerovi Mikuláškovi spolu s Oktagonom podarilo presvedčil veľkú časť fanúšikov, že hviezdneho súpera dokáže poraziť. Vyhrotený trash talk však tentokrát nepriniesol požadovaný účinok a Vémola svojho súpera ukončil už v prvom kole. Aj napriek tomu mu duel s Vémolom priniesol veľkú pozornosť a slávu, z ktorej čerpal aj v nasledujúcom období.

Napadnutie na turnaji

Mikulášek bol súčasťou Oktagonu od roku 2019 a počas 4 rokov v ňom stihol celkom 10 zápasov. Už istý čas sa však majiteľom Oktagon nepáčil spôsob, akým sa bývalý boxer prezentuje, nie len v klietke ale aj mimo nej. Poslednou kvapkou bol konflikt na Oktagone 47 v Bratislave, kde mal Mikulášek fyzicky napadnúť členov tímu Jakuba Dohnala. Krátko po tomto incidente ohlásila organizácia koniec vzájomnej spolupráce s Mikuláškom, ktorý verejne priznal chyby, ktoré viedli k jeho vyhazovu.

Beef s Cvernom

Konflikt s veteránom scény Alexom Cvernom trvá už od doby, čo sa „Baba Jaga“ stretol v klietke s trénerom „Cverminatora“ Karlososm Vémolom. Od tej doby si Mikulášek a Cverna nedokážu prísť na meno a stále viac sa hovorí o ich možnom zápase na COTS. Otázkou sú však pravidlá takéhoto zápasu, kedže kým Mikulášek by ako bývalý boxer preferoval súboj v postoji, zatiaľ čo podstatne ťažší Cverna by privítal skôr MMA.

Prestrelky s Enžlom

Najnovšie sa český zápasník prestreľuje na sociálnych sieťach so známym internetovým tvorcom Jakubom Enžlom. Fitnessák Enžl sa v súčasnosti pripravuje na svoj prvý zápas, ktorý sa zrejme uskutoční v Clashi, kde si naňho po štipľavých poznámkach brúsi zuby práve Mikulášek.

Najbližšie uvidíme Václava Mikuláška na turnaji RFA v Bratislave, kde sa 9 marca pri svojej premiére v organizácii stretne s Gabrielom Törökom.

Lístky na galavečer sú stále dostupné v sieti Ticketportal.sk