„Je to skvelý chlapec.“ Promotér KSW chváli českú hviezdu a vysvetľuje, čo je pre organizáciu dôležité.

Posledný turnaj organizácie KSW zanechal výraznú stopu medzi domácimi fanúšikmi, keďže sa na ňom predstavili hneď dve veľké hviezdy domácej scény, obaja však na víťazstvo nedosiahli.

Dominik Humburger nedokázal nadviazať na presvedčivé víťazstvo krajana Peštu a poľskému súperovi Michalskému podľahol po vyrovnanom priebehu na body.

Z prvého radu sledoval jeho zápas promotér KSW Martin Lewadowski, ktorý aj napriek prehre nešetril slovami chváli na šampióna strednej váhy RFA.

„Vôbec som jeho výkonom nebol sklamaný. Je to skvelý chlapec a myslím, že sa z tejto prehry poučí viac, než keby získal ďalšiu výhru.“

Ako berie prvú prehru sám „Hambáč“?

Asi najlepšia vec na tejto prehre je, že prehra má vždy neskutočne motivovala a chcel som začať znovu. Presne to sa teraz deje. Po príchode z Poľska som bol už o 8 večer na tréningu a ešte som trénovať neprestal. 

Môžete mi veriť, že sa vrátim v takej forme, ktorú ste u mňa ešte nevideli.“ Reagoval na svoj prvý nezdar v profesionálnej kariére sám Humburger, ktorého najbližšie čaká obhajoba titulu RFA v Prahe proti Dávidovi Hošekovi.

Okrem Humburgera sa spolumajiteľ KSW vyjadril aj k výkonu Viktora Peštu.

„Veľmi sa mi páčil. Keď prídete do novej organizácie a v prvom zápase vyhrajete v takomto štýle a uškrtíte súpera, tak nie je dôvod nebyť šťastný. Ja som obzvlášť šťastný, pretože sa po druhýkrát chystané do Českej republiky a budovať českých zápasníkov je pre nás dôležité.“

KSW sa vracia do Čiech 14.10. keď sa na karte v Třinci predstavia mená ako Martínek, Macek, Garba či Brichta.