„Do jeho života sa nestarám. Na mojej strane bude chytrosť.“ Mikula reaguje na „životný“ zápas s Růžičkom.

Slovenský zápasník Jacob Mikula naposledy vo veľmi tesnom súboji zdolal na body Matěja Nusku a vybojoval si štart v titulovom zápase, s kontroverzným Tadeášom Růžičkom, okolo ktorého bolo v poslednom období dosť rušno, nie však kvôli jeho športovým výkonom.

S prešľapmi Růžičku mimo klietky však reprezentant OFA gymu problém nemá a sústredí sa len na zápas.

„Čo sa týka jeho súkromného života, tak do toho sa vôbec nestarám. Vnímam ho ako vynikajúceho športovca, takže som vôbec neváhal. Sú to jeho veci a jeho problémy.

„Titulová šanca pre mňa znamená veľa. Je to jeden z mojich splnených cieľov, je za tým veľa potu, krvi, bolesti, takže o to viac bude tá výhra chutiť. Je to pre mňa skvelá príležitosť, či už zviditeľniť sa v bojovom svete alebo v očiach laikov. Veľmi sa z toho teším a beriem to ako kariérny posun.“ Doplnil mladý Slovák, ktorý istú čas strávil na ostrovoch, v Írsku.

Súboj dobrá proti zlu

Večne usmievavý Slovák je v súboji s milovaným, no v poslednom období skôr nenávideným Růžičkom vnímaný ako žiarivý rytier, ktorý by mal potrestať správanie svojho súpera.

„Chápem, prečo ľudia ten zápas vnímajú ako súboj dobra so zlom. Ja sa prezentujem kamarátsky a usmievavo, veď taký vlastne aj som. Vo filmoch väčšinou vyhráva dobro nad zlom, takže môže byť.

Nemýľte si ale moju milosť so slabosťou.“

Ako vidí svojho súpera?

Tadeáša vnímam ako super skúseného zápasníka. Má toho za sebou veľa aj s kvalitnými zápasníkmi, takže ja nemám čo stratiť, on má. Ja mám šancu predviesť sa a ukázať sa, v čo verím, že aj spravím. 

Verím, že mojou výhodou v zápase bude chytrosť. Konštatoval, Mikula, ktorý sa na titulový zápas prípravu pod vedením legendárneho slovenského postojára Igora Daniša.

Veríte Mikulovi v zápase s Růžičkom?