„Pali má na Karlosa viac zbraní.“ Škondrič hodnotí formu Langera pred titulovým zápasom s Vémolom.

Životný zápas čaká na turnaji Oktagon 47 v Bratislave dočasného šampióna poloťažkej váhy Oktagonu Pavla Langera. Skromný sympaťák z východného Slovenska sa bude snažiť v TIPOS aréne obrať o titul právoplatného šampióna hviezdneho Karlosa Vémolu.

V rámci svojej prípravy na najväčšiu výzvu kariéry sa Langer vydal aj do bratislavského OFA gymu, kde sa na zápas s Vémolom pripravoval aj Attila Végh.

V najznámejšom slovenskom gyme na jeho prípravu dozeral hlavný tréner Ilja Škondrič, ktorý nám zodpovedal niekoľko otázok ohľadom zastávky Langera v Octagon fighting academy.

 

Pavol Langer sa u vás zastavil počas prípravy na svoj titulový zápas, ako vidíte jeho šance proti Vémolovi?

„Jeho šance vidím dosť vysoko. Pre výhru urobil kus roboty a je nebezpečný vo všetkých smeroch, od kondície a po silu ho hodnotím na výbornú.“

Na čom ste na spoločných tréningoch najviac pracovali?

„Na všestrannosti, pretože tou porazil aj Xaviera.“

V čom vidíte jeho silné stránky a čo naopak musí do zápasu zlepšiť?

„Všeobecne je v dobrej forme. Silne stránky uvidíte v zápase a slabé snáď nebude čas „

Prípravu na súboj s Vémolom u vás absolvoval Attila Végh. Dokážete porovnať jeho formu pred zápasom storočia s terajšou formou dočasného šampióna Langera?

„Na Attilu som mal viac času. On rástol z nuly na sto, pretože došiel v zlej forme a pred zápasom bol jak závodná formula v životnej forme.

Pali rastie každým zápasom a ku mne došiel na doladenie detailov, tak to môžeme nazvať.
Obaja však majú spoločného menovateľa.“

Akým spôsobom by podľa vás mohol Pavol šampióna ohroziť?

„Chuť po výhre a tá je najdôležitejšia. Pali má na Karlova viac zbraní a sám som zvedavý ktorá z nich osvedčí. Nechajme sa prekvapiť.“  Konštatoval Škondrič, ktorý Langerovi v OFE zabezpečil najlepších sparing partnerov, akých je možné v rámci prípravy na zápas s Vémolom získať.

V tejto chvíli je už teda len na zápasníkovi psychoteamu Košice ako nadobudnuté schopnosti využije v titulovom zápas s českým Terminátorom.