Ilja Škondrič hodnotí šance svojho zverenca v titulovom zápase s rakúskym vlkom Mezhidovom.

Zápasníka OFA gymu Martina Horínka čaká na domácej pôde v Bratislave najväčší zápas kariéry. Ako vidí jeho šance v zápase s favorizovaným súperom jeho tréner Ilja Škondrič?

Životný zápas

Už o niekoľko týždňov nás čaká 15 turnaj organizácie RFA a s ním aj hlavný a zároveň titulový zápas ľahkej váhy. V ňom vyzve 2 muž rebríčka LW Martin Horínek rakúskeho reprezentanta Arbiho Mezhidova. „Alpha wolf“ je veľkým favoritom titulového zápasu, kedže má v profesionálnej kariére na konte 4 násobne viac zápasov ako jeho súper a skúsenosti z organizácií ako ACB, Bellator či XFN, kde absolvoval aj 3 vyrovnané kolá so slovenským reprezentantom v UFC Lajošom Kleinom. Práve po boku hviezdneho reprezentanta SFG sa Horínek na svoj zápas pripravuje. „Lajoš mi povedal, že znesie, je to taká ruská povaha, takže som nachystaný, že ten zápas nebude ľahký, aj ked možno bude,“ vysvetlil mladý slovenský reprezentant.

Aj napriek skúsenostiam ťažkého súpera si Horínek verí, o čom vypovedá aj fakt, že to bol práve on, kto vzájomný duel inicioval. „Mám odzápasených okolo 500 zápasov, čo sa týka MMA, tak Arbi je skúsenejší, čo bude hrať v jeho prospech ale či mu to na niečo bude sa ukáže aj v zápase, konštatoval na margo porovnania zápasových skúseností „Mrco“.

Názor Ilju Škondriča

K zápasu sa už vyjadril aj najznámejší slovenský MMA tréner Ilja Škondrič, pod ktorým sa Horínek na svoje zápasy pripravuje. „Mrco má nejakú svoju špecializáciu, je to bývalý zápasník. Veľmi skvalitnil postoj, takže ja si myslím, že máme čím prekvapiť. Súper určite tiež bude dobre pripravený ale ked vidím ako Mrco teraz trénuje mal by mať navrch,“  ohodnotil šance šance svojho zverenca legendárny slovenský tréner. 

Titulový zápas Horínek vs Mezhidov nás čaká už 9 marca v bratislavskej Hant aréne, kde uvdíme celkovo zápasov. Do akcie pôjdu hviezdy organizácie ako Fapšo, Butenko či Zajícová. Debut v RFA čaká v Bratislave aj najnovšiu akvizíciu RFA Václava Mikuláška, ktorý sa stretne s Gabrielom Törökom.

Lístky na galavečer sú dostupné v sieti Ticketportal.sk.