„Fakt nemali peniaze a teraz lietajú lietadlom.“ Tréner Oktagon výzvy spomína na ťažké začiatky organizácie.

To, čo začalo ako nenápadný projekt dvoch priateľov sa v priebehu niekoľkých rokov zmenilo v Love Brand, ktorý zviditeľnil stovky ľudí, dal prácu tisíckam a zábavu miliónom fanúšikov.

Ako to začalo

Pôsobenie organizácie Oktagon MMA na domácej scéne začalo v roku 2016 v rámci reality show Oktagon výzva. Na počiatočný úspech nadviazali promotéri prvým MMA eventom na Královke, odkiaľ sa postupne presúvali do stále väčších hál až kým sa dostali do veľkolepej O2 arény. Ani s tým sa však Oktagon vedený moderátorom Ondřejom Novotným a podnikateľom Palom Nerudom neuspokojil.

Expanzia do zahraničia

Zahraničnú expanziu odštartoval Oktagon v Nemecku, kde už dnes má silnú základňu fanúšikov a pravidelne vypredáva tie najväčšie haly.

Tak ako každý úspešný projekt aj Oktagon si musel prejsť vývojom aj náročnými prekážkami. Na ťažké chvíle v začiatkoch Oktagonu si v rozhovore s Willym Caom zaspomínal prvý český tréner Oktagon výzvy Jaroslav Pokorný.

„Spätne na to samozrejme rád spomínam, pretože vidím, že Palo a Ondro lietajú lietadlom, a v tej dobe mi tam Palo mal dávať 10 000 korún a škrtil sa pri tom a myslel som si, že sa pri tom obesí. Takto tam mal tých 10 000 korún a pýtal sa, či sme naozaj hovorili 10. 

Fakt nemali a išli totálny hrot s peniazmi, je ale skvelé ich teraz takto vidieť.“ Konštatoval Pokorný, ktorý bol spolu s ďalšími tromi trénermi a zápasníkmi pri zrode jednej z najúspešnejších MMA organizácií v Európe.

Ďalšia zastávka čaká Oktagon už 9.12 v ostravskej Ostravar aréne, kde okrem iného uvidíme aj titulový zápas ľahkej váhy medzi Ivanom Buchingerom a Ronym Paradeiserom.