TOP 5 svetových zápasníkov, ktorí boli spájaní s prestupom do Oktagonu.

Oktagon MMA patrí v súčasnosti do širšej špičky najlepších MMA organizácií na svete. Československá organizácia zakladateľov Pala Nerudu a Ondřej Novotného je vďaka svojim galavečerom a zápasníkom známa po celom svete miliónom fanúšikov a o jej existenciu vnímajú aj tie najväčšie osobnosti sveta MMA. Takáto vizitka organizácie láka do Oktagonu stále viac zápasníkov z celého sveta a medzi nimi aj veľké hviezdy svetového MMA. V tomto rebríčku si predstavíme 5 najlepších zápasníkov, ktorí boli počas svojej kariéry spájaní s prestupom do Oktagonu. 

Tom Breese

Náš rebríček začíname veteránom UFC Tomom Breeasom. Zápasník, ktorý má v profesionálnej kariére na svojom konte 21 zápasov a 17 víťazstiev bol spájaný s prestupom do Oktagonu na konci roka 2022, ked bol v hľadáčiku organizácie ako náhrada do titulového zápasu pre šampióna Patrik Kincla. Angličan Breese v tom čase pôsobil v KSW, kde aj napokon zostal a plánovaná obhajoba Kincla sa tak v O2 aréne neuskutočnila.

Josh Hill

„Gentleman“ ako sa prezýva zápasníkovi z Kanandy bol v hľadáčiku organizácia pred turnajom Oktagon 10, ako súper pred bývalého šampióna FN Tomáša Deáka. Na súboj s Hillom, ktorý mal v tej dobe na konte len 2 porážky s Marlonom Moraesom tlačil najmä sám Deák, ktorý bol na vlne niekoľkých víťazstiev a domnieval sa, že skalp 23 muža svetového rebríčka bantamovej váhy mu zaistí miestenku do UFC. K dohode však nakoniec nedošlo Deák sa v O2 aréne stretol s výrazne nižšie postaveným Američanom Corym Gallowayom, ktorého bez problémov porazil.

Michal Materla

Jedna z najväčších legiend poľského MMA si vybudovala kariéru najmä v KSW. V ešte stále najprestížnejšej Európskej organizácií zápasil „Cipao“ s najobávanejšími súpermi v strednej váhe, kde sa mu podarilo získať hned 22 víťazstiev. V Oktagone stál o zápas s Materlom sám Karlos Vémola, ktorý hľadal na zápas súpera zvučného mena. Nakoniec sa však uspokojil na turnaji Oktagonu v Liberci s Alom Matavaom, ktorého až na niekoľko úderov v postoji bez väčších problémov ukončil.

Raush Manfio

Pred časom som vám priniesol článok o možnom prestupe veterána PFL, Brazilčana Rausha Manfia. „Vojnový kôň“ priznal v krátkom rozhovore s fanúšikom zo Slovenska jednania s Oktagonom, na ktorých v týchto dňom pracuje jeho manažer. Organizácia, ani promotéri zatiaľ oficiálne nepriznali snahu o získanie Manfia, no vzhľadom na to, že sa snažia ľahkú váhu v poslednom období výrazne posilniť by angažovanie 22 muža svetového rebríčka  tejto váhy rozhodne dávalo zmysel.

Nate Diaz

Rebríček uzatvárame tou najväčšou hviezdou, aká bola kedy spájaná s prestupom do Oktagonu. V čase zranenia Karlosa Vémolu bol okrem spomínaného Tomma Breesa v hľadáčiku promotérov aj legendárny kalifornský rebel Natel Diaz. Mladší z bratov diazovcov mal byť súperom Patrika Kincla, v rámci jeho druhej obhajoby titulu v O2 aréne. Prestup, ktorý však bol podľa niektorých fanúšikov len mediálnou hrou promotéra Oktagonu Ondřeja Novotného sa však nakoniec neuskutočnil.

Aj napriek tomu, že sa angažovanie týchto zápasníkom nepodarilo promotérom Oktagonu dotiahnuť do úspešného konca v organizácií v  súčasnosti pôsobia extréme kvalitní zápasníci z celého sveta, na ktorých výkony sa môžeme tešiť na každom trunaji.

 

Autor: Damián Hloška