Príliš veľké sústa? Zahraničné hviezdy Oktagonu vyzývajú domácich bojovníkov.

Strety domácich zápasníkov so zahraničnými hviezdami Oktagonu sú na eventoch najväčšej tuzemskej organizácie dnes už bežnou záležitosťou. Porovnanie s veteránmi iných svetových organizácií však vo väčšine prípadov nie je to, po čom českí a slovenskí zápasníci túžia. Výzvy na zápas od veľkých mien európskej scény a Oktagonu tentokrát obdržali navrátilci do zápasového kolotoča.

Zdvihne aspoň jeden z nich hodenú rukavicu?

Hojat chce Ďatelinku

Milan Ďatelinka sa po 2 rokoch a len 3 zápasoch pod hlavičkou RFA vracia späť do organizácie, v ktorej pôsobil väčšinu svojej kariéry. Mr. comeback je už oznámený na turnaji v Bratislave, jeho súper je však zatiaľ neznámi.

Okamžite po oznámený podpisu zmluvy obdržal člen prvej 8 účastníkov reality show Oktagon výzva ponuku na zápas od  nemeckého reprezentanta Hojata Khajevanda. Hojat má v Oktagone na konte zatiaľ 3 zápasy a 2 víťazstvá v nabitej strednej váhe. kde sa mu podarilo zdolať napríklad aj 7 rebríčka Zdeňka Polívku. Ďatelinka sa k tejto výzve zatiaľ nevyjadril, no v úvodnom zápase po takmer ročnej pauze by si zrejme vedel predstaviť aj typologicky hratelnejšieho súpera.

Askham vs Petrášek?

Bývalý šampión poľskej organizácie KSW Angličan Scott Askham si po úspešnom debute v Oktagone v druhom zápase brúsil zuby na nemeckú hviezdu Kerima Engizeka. Ten je však stále zranený a Askham tak prišiel s nečakanou výzvou. „ Kerim je stále zranený. Všetkým som povedal áno. Teraz sa dozvedám, že Miloš Petrášek ma odmietol na najväčšej akcií, akú jeho zem doteraz zažila. 8 júna? Oktagon MMA poďme to uskutočniť,“ napísal Askham na svoj instagram.

Petrášek, ktorý už niekoľko rokov laboruje s dlhodobým zranením z logických dôvodov zrejme nepristúpi na duel s Askhamom v Edene a dá pri svojom návrate zrejme prednosť  hrateľnejšiemu súperovi, ako je 35 ročný Angličan. Premožiteľ poľskej legendy Mameda Khalidova si tak zrejme bude musieť nájsť iného súpera.