Je čas doriešiť staré resty. Mikulášek posiela ostrý odkaz Gáborovi pred jeho premiérou pod RFA.

RFA má pred sebou další turnaj, v rámci ktorého zavíta po prvýkrát do Nových Zámkov. Hlavným ťahákom galavečera, ktorý má byť akousi  „rozcvičkou“ pred veľkým spoločným turnajom s IAF bude zápas bývalého zápasníka Oktagonu Gábora Borároša.

Svojho času najväčšia hviezda domácej scény má pred sebou duel s Federicom Komuenhom. Na zápas s ním si však brúsia zuby aj další bojovníci RFA, vrátane bývalého súpera Borároša Václava Mikuláška, ktorý mu pred jeho premiérou pod RFA poslal zaujímavý odkaz.

Gábor a RFA

Spolupráca šampióna prvej série reality show Oktagon výzva s RFA vznikla ešte pred jeho prvým zápasom v Slovenskej organizácií, keď sa v úlohe speakera zúčastniť turnaja v Budapešti. Teraz je už ale Borároš oficiálne zápasníkom RFA, kde ho čoskoro čaká prvý zápas.

Borároš vs Komuenha

Pokaziť premiéru sa „Punisherovi“ v Nových Zámkoch bude snažiť zástupca IAF Federico Komuenha. „Black panter“ si pred zápasom verí a vie, na čom môže v duely s Borárošom stavať. Ja trénujem teraz zatiaľ 2 krát denne, pretože nemusím ani veľmi zhadzovať. Driem tvrdo, ako sa dá, voľno mám len v nedeľu. Poznám svoje kvality a tie sa budem snažiť zúročiť. Mám rozpätie rúk skoro 2 metre, takže to bude moja výhoda,Gáborova slabina bude podľa mňa fyzička.“ konštatoval Komuenha na tlačovej konferencií k turnaju RFA X IAF warm up.

RFA X IAF

Duel Borároš vs Komuenha bude súčasťou karty, na ktorej je v tejto chvíli oznámených 9 zápasov, vrátane duelov Fapšo vs Roubíček, či titulového zápasu medzi bývalým šampiónom M1 Alexom Butenkom a veteránom UFC Willom Chopeom. Hlavný zápas potom obstará domáci Lajos Papp, ktorý si bude chcieť napraviť chuť po prehre v titulovom zápase s Tomášom Možným v duely s Čechom Jakubom Kučom. 

Lítsky na event sú stále dostupné v sieti Ticketportal.sk

O slovo sa hlási Baba Jaga

Druhou hviezdnou posilou z Oktagonu, ktorá doplnila rady RFA je dobre známy Václav Mikulášek. Kontroverzný „Baba Jaga“ už má svoju premiéru pod RFA za sebou, keď na turnaji v Bratislave podľahol Slovákovi Gabrielovi Törökovi, po diskvalifikácií za hodenie chrániča po súperovi. Po zápase nebol ani jeden z bojovníkov s výsledkom spokojný a v súčasnosti sa tak pracuje na odvetnom zápase.

Resty z minulosti má Mikulášek podľa vlastným slov aj s Borárošom, ktorého porazil na turnaji Oktagon 38 v boxerskom zápase. Dúfam, že vyhraješ. Doriešime staré resty. Tak nie že sa zabudneš na nejakej párty potom,“ napísal  Baba jaga do svojho príbehu na instagrame.

Reakcia Gábora

„No aj to som počul, že pán Baba Jaga Mikulášek má nejaké plány so mnou. No na to, ale budem reagovať hlavne po zápase, lebo teraz sa sústredím na to, čo je na rade. Ale neboj sa Baba Jaga lebo prídem aj pre teba.“ 

Pripomínam, že boxersky duel Mikulášek vs Borároš poznačilo takisto množstvo kontroverzií a prípadný zápas by mohol vyčistit pomyselný stôl medzi oboma mužmi.