„Nikoho si neporazil. Moja príležitosť nie je v tvojich rukách braček.“ Keita sa opäť prestreluje s Paradeiserom a vysvetľuje, prečo preňho odveta nie je zaujímavá.

Zamotaná situácia je momentálne v ľahké váhe Oktagonu, kde sa o titulovú šancu prieči hneď niekoľko zaujímavých ašpirantov.

Dvaja z nich, menovite Ivan Buchinger a Mateusz Legierski zvládli svoje zápasy na Oktagone v Bratislave, aj keď v prípade Buchingera išlo o víťazstvo v pérovej váhe.

Súčasný šampión „Black panter“ Losene Keita získal svoj opasok ešte v júni minulého roka, čo znamená, že by mu z dôvodu neobhajovania mal byť odobratý titul, o ktorý by následne mohli bojovať zápasníci na popredných priečkach divízie.

V tomto prípade teda Rony Paradeiser a Mateusz Legierski, ktorý na poslednom turnaji zdolal po presvedčivom výkone na body Karola Rýšavého. Legierski sa však v pozápasovom rozhovore vyjadril , že na prípravu potrebu pol roka, čo sa samozrejme nepáči promotérom ani samotnému Paradeiserovi.

Ďalšou voľbou by teda mohol byť Buchinger, ktorý je v rebríčku hneď za Legierskim a vo svojich posledných dvoch zápasoch zvíťazil.

Keita vs Paradeiser

Situácia v LW a vyjadrenie Paradeisera nenechalo chladným ešte stále držiteľa šampiónskeho pásu Losena Keitu, ktorý reagoval v komentári pod súperovým príspevkom takto:

„Ako môžeš povedať, že z teba mám strach. Porazil som ťa a porazil som aj chlapa, ktorý ťa porazil. Prehral si v dvoch titulových zápasoch po sebe.
Ja som vyčistil celú divíziu a ďalší zápas s tebou pre mňa v tejto fáze kariéry neznamená nič.

Nikoho si neporazil odkedy som ťa porazil ja. Porazil si chalanov s rekordom 7:6 alebo neaktívnych starých chlapov, ktorí 2-3 roky nezápasili, ale aj tak ťa chcem poraziť. Len musíš počkať, kým budem bojovať o titul vo fw, ktorý si zaslúžim. Ak by Oktagon neurobil chybu naša odveta mohla byť už dávno.
Takže oddychuj a počkaj si na svoju šancu. Si ďalší po zápase vo featherweight.

„16 mesiacov bez obhajoby. December je tvoja posledná možnosť a ty to vieš.“ Kontroval Paradeiser.“

Moja príležitosť nie je v tvojich rukách. Mám šťastie, že som dobrý zápasník a to mi dáva dosť príležitostí.“ Uzavrel diskusiu Keitu, ktorého sa zdá sa dotkli vyjadrenia zo strany jeho bývalého súpera.

Situácia ale nahráva skôr Paradeiserovi, ktorému už zo strany promotérov podľa všetkého bol sľúbený titulový zápas. Podľa slov Keitu však bude jeho súperom niekto iný, nie bývalý dvojnásobný šampión Oktagonu.