Ilja Škondrič menoval najtvršieho zápasníka, aký uňho kedy trénoval. Procházka ani Végh to nie sú.

Ilja Škondrič je na domácej scéne považovaný za jedného z najlepších trénerov MMA, pod ktorého vedením vyrástlo niekoľko veľkých šampiónov. Okrem zápasníkov, ktorí sa pripravujú pod Škondričom dlhodobo, OFU navštevujú v rámci svojich príprav aj elitní tuzemský aj zahraničný zápasníci z iných gymov.

V rozhovore pre náš web nám Ilja prezradil, ktorého zápasníka vníma, ako najväčšieho dríča, aký sa kedy v OFE ukázal.

Kto je najväčší dríč?

V najslávnejšom slovenskom gyme bolo v posledných rokoch dosť rušno hlavne z dôvodu odchodov niektorých stálic OFY do iných gymov. Opačným smerom sa však takisto sťahovalo niekoľko zaujímavých posíl, vrátane bývalého šampióna M1, no dnes už zápasníka RFA, Ukrajinca, Alexa Butenka. Práve na Butenka, ktorý na turnaji RFA 15 zaznamenal už 55 víťazstvo v profesionálnej kariére zazneli slová z úst Škondriča v našom rozhovore, krátko pred konaním galavečera RFA 15.

„Je to veľmi nebezpečný bojovník a na svoj vek aj veľmi ostrý chalan. Uprednostňuje len tvrdé tréningy, tvrdý sparing a len drinu. Je to človek, ktorý je 2 krát do dňa vo fitku v gyme a tak ďalej. Je to najväčší dríč a tvrďák, akého som poznal z hľadiska, ako dlho je na scéne a ako zápasí.“ Reagoval na otázku ohľadom formy Butenka pred zápasom hlavný tréner slovenských tímov, v rámci reality show Oktagon výzva.

Tento výrok má vzhľadom ku kvalite bojovníkov, aký sa pod vedením Škondriča pripravovali z úst head coacha OFA gymu naozaj veľkú váhu a stavia Ukrajinského veterána na piedestál jedného z najlepších európskych bojovníkov, ktorý mu vzhľadom k jeho nespochybniteľným kariérnym úspechom určite patrí.