„Gábor? MMA trénuje minimálne, ale má srdce bojovníka. Zajícová ukáže kvality.“ Ilja Škondrič v rozhovore pre MMAMEMES hodnotí pripravenosť svojich zverencov RFA a ACA.

Už len niekoľko hodín nám zostáva do turnaja RFA 15 v Bratislave, kde sa predstaví hneď niekoľko zápasníkov, ktorí významnú časť svojej prípravy absolvovali v bratislavskom OFA gyme pod vedením Ilju Škondriča.

Ako hodnotí legendárny slovenský tréner prípravu Zajícovej, šance mladého Horínka a pripravenosť Gábora Borároša, ktorý sa dnes predstaví predstaví v ruskej organizácií ACA nám prezradil v rozhovore pre náš web.

Už o pár dní nás čaká v poradí 15 turnaj RFA. Ako hodnotíte progres organizácie, v čom podľa vás urobila najväčší krok dopredu a na čom by naopak mali v RFA zapracovať?

Som tréner, nehodnotím organizácie. Každá organizácia má svoje plusy aj mínusy, preto mám zápasníkov v rôznych organizáciách.

RFA sa mi páči v určitých veciach, v určitých veciach by mala zapracovať, ale ja si myslím, že o tom na čom by mali zapracovať vedia sami najlepšie. 

Vyhýbam sa úlohe rozhodcu medzi organizáciami. Ja si vážim každú organizáciu. Čo mi v RFA vyhovuje, tak je aj to že je tam MMA aj stand Up a dostávajú tam šancu aj úplný začiatočníci.

V posledných dňoch sa u vás na svoj zápas pripravovala aj Veronika Zajícová. Ako hodnotíte jej pripravenosť na zápas?

„Veronika Zajícová sa pod OFA gymom pripravovala teraz dva týždne, ale už je našou členkou, takže sa bude u nás častejšie pripravovať na svoje zápasy. Hodnotím ju pozitívne, aj keď sa na ňu na internete valia negatívne komentáre. Asi je to preto, že začala skôr marketingom a potom výsledkami. Ja si ale myslím, že časom ukáže svoje kvality, pretože má tréningovú disciplínu, je to mladá bojovníčka, má ešte kam rásť, takže ja ju hodnotím pozitívne. Na to, že je to taká modelečka, tak je dosť tvrdá.“

Dlhodobo sa u vás pripravuje aj ukrajinský šampión EUROGOLD pyramídy Alexander Butenko. Čo sú podľa vás jeho najsilnejšie stránky a v akej forme momentálne je?

„Áno, Butenko sa pripravuje u nás. Trénuje v našom gyme, čo sa týka Slovenska. Na túto prípravu vycestoval aj na Phuket do Thajska, už sa ale vrátil späť na Slovensko, kde prípravu dokončil. Je to veľmi nebezpečný bojovník a na svoj vek aj veľmi ostrý chalan. Uprednostňuje len tvrdé tréningy, tvrdý sparing a len drinu. Je to človek, ktorý je 2 krát do dňa vo fitku v gyme a tak ďalej. Je to najväčší dríč, akého som poznal z hľadiska, ako dlho je na scéne a ako zápasí.“

Jedným z najočakávanejších zápasov RFA 15 bude duel Gabriela Töröka, ktorý na poslednom turnaji veľmi ukončil Šamana Dobiaša a novou akvizíciou RFA Mikuláškom. Ako bude podľa vás tento zápas prebiehať kto je vaším favoritom?

„Čo sa týka zápasu, vidím to ale tak 50 na 50. Obaja bojovníci sú veľkí sympaťáci. Aj keď Vašek Mikulášek má ten svoj štýl, ale ja tie ich osobnosti nejak neriešim. Treba sa aj na tých sociálnych sieťach prezentovať, ľudia to majú radi, takže prečo nie.“

Na návrat späť do klietky sa po takmer roku chystá skúsený zápasník z OFY Jozef Jaloviar.

Na čom ste s ním počas vynútenej zápasovej prestávky najviac zapracovali?

„Jožko Jaloviar je môj miláčik z gymu. Vyzerá síce jaj dagestánec, ale je to veľmi skromný chalan a tiež veľký dríč. Samozrejme, že v tréningu urobil progres. Pripravoval sa poctivo s veľkými chlapmi ako Štefan Vojčák alebo Martin Buday. Uvidíme, ako sa ho dotkne tá dlhšia pauza. Ako nikdy predtým, ani teraz nemá ľahkého súpera, ale dúfam, že to nejak urve.“

Vrcholom večera bude zápas ďalšieho vášho zverenca Martina Horínka s Arbim Mezhidovom o titul ľahkej váhy RFA.

V čom vidíte hlavného zbrane mladého Horínka a čoho by sa mal v zápase držať, ak chce uspieť?

„Mrco musí ukázať silné vôlové vlastnosti a chuť po víťazstve.

Až v tom samotnom zápase ale zistí, či to pôjde na zemi alebo v postoji. Musí byť však neustále koncentrovaný, pretože Mezhidov tlačí, dobre boxuje a aj sekunda nejakej nepozornosti a „Mrco“ môže skončiť zle.“

V RFA by sa mal čoskoro predstaviť aj Gábor Borároš, ktorého čaká dnes večer debut pod organizáciou ACA.

Máte nejaké informácie o Gáborovi, či a ako trénuje? Prípadne či navštevuje tréningy aj u vás?

„Gábor bol u mňa pár krát v gyme. Je to divočak, je to blázon ale mám ho rád takého, aký je. On ale trénuje MMA minimum ale preňho to je zrejme dostačujúce, na to aby išiel na zápas. On vždycky bol taký typ, že viac posilňoval ako trénoval MMA a aj mu to vychádzalo ale to to bude mať ťažké.

Má ale srdce bojovníka, prajem mu nech mu to v Moskve výjde, ale bude to mať ťažké.“

V ACA čaká Gábora náročná výzva v podobe bývalého šampióna ONE FC Gafurova. Ako vidíte jeho šance v tomto zápase?

„Jeho súper je veľmi nebezpečný, je to dobrý zemiar ale Gábora poznám už dlhé roky a netreba ho podceniť.

Ja Gáborovi prajem nech si zarába, nech si zápasí, či už v RFA, Oktagone alebo v Clashi. Určite je to lepšie, akoby sa mal doma opúšťať,“ konštatoval v závere rozhovoru Škondrič.