Hviezda UFC podporila Peňáza. Bývalý šampión KSW verí Kinclovi. Titulový zápas zaujal aj za hranica Čiech a Slovenska.

Prvý turnaj Oktagonu na futbalovom štadióne vzbudzuje veľký záujem vo svete bojových športov. Najnovším prírastkom na karte v Edene bude titulový duel  Kincl vs Peňáz, ktorý zaujal nie len fanúšikov na domácej scéne ale aj hviezdne mená najväčších svetových organizácií.

Kto pred zápasom podporil vyzývateľa a kto by sa rád stal súčasťou rovnakej zápasovej karty?

Najväčší turnaj v histórií

Už o necelé 2 mesiace nás čaká najväčší turnaj, aký kedy domáca scéna zažila. Veľkoleposť galavečera na futbalovom štadióne pre 20 tisíc divákov dokazuje aj zápasová karta Oktagonu 58, na ktorej sa nachádza hned niekoľko duelov, ktoré splňajú parametre hlavného zápasu na akomkoľvek inom turnaji.

Hlavným zápasom večera bude najočakávanejšia odveta v historií bojových športov v Čechách a na Slovensku, teda duel Végh vs Vémola, v ktorom sa bude bojovať o opasok šampióna v poloťažkej váhe. 

České derby v titulovom zápase

Druhý titulový zápas na karte obstará  v rámci svojho prvého zápasu po podpise novej zmluvy v súčasnosti najdlhšie panujúci šampión Oktagonu Patrik Kincl. Ten sa bude v Edene snažiť svoj pás uhájiť pred vyzývateľom Matějom Peňázom. V Oktagone stále neporazený „Money“ sa bude snažiť o jubilejné 10 víťazstvo v profesionálnej MMA kariére, ktoré ho môže katapultovať v ústrety jeho vysnívanej organizácií UFC. 

Vlk drží palce Peňázovi

Duel Kincla s Peňázom vzbudil pozornosť aj u hviezdnych bojovníkov zo zahraničia, pri čom niektorí sa rozhodli verejne podporiť svojho favorita. Najjagavejšou hviezdou, ktorá prejavila podporu vyzývateľovi bol bezpochyby zápasník UFC Khamzat Chimaev. Neporazený Čečenec sa s Peňázom stretol na spoločnom kempe vo švédskom All Stars gyme, kam sa český zápasník pravidelne vydáva počas prípravy na svoje zápasy.

Askham verí Kinclovi

Na karte Oktagonu 58 by sa rád po boku veľkých českých a slovenských mien rád predstavil aj Brit Scott Askham. Bývalý šampión poľskej KSW sa o svoje miesto na karte prihlásil na instagrame, kde pod príspevkom o zápase Kincl vs Peňáz pochváli matchmaking Oktagonu. Askhamovým favoritom je v súboji o titul v jeho váhovej kategórií doterajší držiteľ opasku Kincl, ktorého čaká už 4 obhajoba titulu.

Kto je vašim favoritom?