Možný a ponuka z UFC? „Nemám na čo čakať.“ Vraví slovenský ťažkotonážnik.

Slovenský zápasník ťažkej váhy Tomáš Možný obdržal pred nedávnom ponuku od najprestížnejšej svetovej MMA organizácie UFC oficiálnu ponuku. „Prejdime trošku späť k športu. Dnes mi došla ponuka ísť do UFC. Momentálne som na dovolenke. Hned po príchode domov budem riešiť podmienky, ktoré sa mi zatiaľ nezdajú veľmi vhodné.“ Oznámil Možný na svojom instagrame.

Ponuka od UFC už po 4 zápasoch

Zápasník RFA, ktorý má v profesionálnej MMA kariére zatiaľ na konte 4 zápasy a vyrovnané skóre 2:2, získal pred časom svoj prvý výrazný úspech v MMA, keď zdolal v hlavnom zápase RFA 14 na domácej pôde v Košiciach do tej doby neporazeného madarského zápasníka Lajoša Pappa a získal titul šampióna ťažkej váhy RFA. Aj napriek tomu, že je „Slovak giant“ držiteľom opasku RFA je na domácej scéne stále vnímaný najmä ako kickboxer, ktorý sa počas svojej veľmi úspešnej postojárskej kariéry dopracoval až do najprestížnejšej organizácie sveta Glory kickboxing.

Nie je načo čakať

Ponuka od v UFC však značí, že Možného MMA kariéra je vnímaná aj v zahraničí, kde oňho prejavila záujem tá najprestížnejšia organizácia. „Nemám na čo čakať. Jasné, že ak dohodneme rozumne s manažérom, tak ideme do toho. Nemám na čo čakať.“ Konštatoval 32 ročný zápasník, ktorý zatiaľ nemohol prezradiť, aký druh kontaktu mu UFC ponúklo.

V prípade, že by sa Možný dostal do UFC stal si by sa len 3 Slovákom, ktorý sa pozrel do najprestížnejšej  MMA organizácie a po Martinovi Budayovi druhým zápasníkom ťažkej váhy.