Wau. Do Oktagonu sa chystá kat Lutterbacha a Pettisa z TOP 30 rebríčka ľahkej váhy.

Oktagon v poslednom období opäť rozšíril svoje rady o niekoľko špičkových bojovníkov. Najviac ich získala organizácia do ľahkej váhy, kam ich láka prestíž a finančná odmena projektu Tipsport Gamechanger. Od včera oznámila organizácia ďalších dvoch účastníkov pyramídy, ktorý zabojujú o rozprávkovú odmenu 1 000 000 korún. Ide o nemeckú dvojku ľahkej váhy Atillu Korkmaza a Holanďana Agy Sardariho. Korkmaz má v profesionálnej kariére na konte 14 víťazstiev a vyskúšal si pôsobenie v prestížnych organizáciách ako Bellator či ACB(dnešné ACA). Sardari je zase 1 ľahkej váhy v Holandsku a jeho profesionálna bilancia číta 17 víťazstiev a 4 prehry.

Manfio na ceste do Oktagonu?

32 ročným Turek a 30 ročný Holanďan však určite nebudú poslednými prírastkami do ľahkej váhy Oktagonu. V pozadí sa totiž chystá oznámenie omnoho väčšej hviezdy, ktorá do ľahkej váhy prinesie ešte väčšiu kvalitu. Tou má byť rovnako starý brazilský reprezentant Raush Manfio. Cavalo de Guerra, čo v preklade  znamená vojnový kôň je 23 mužom svetového rebríčka ľahkej váhy podľa Fight Matrixu, čo z neho v prípade prestupu do Oktagonu robí rebríčkovo najlepšie postaveného bojovníka celej organizácie. Manfio je v súčasnosti zápasníkom PFL, kde získal z 8 zápasov 6 víťazstiev a porazil aj slávneho veterána UFC Anthonyho Pettisa. 

Rokovania už prebiehajú

Informácie o možnom prestupe Manfia do Oktagonu nám poskytol nemenovaný zdroj, ktorý informácie podložil komunikáciou priamo s brazílskym reprezentantom. „Závisí to od toho, ako rýchlo ma zastihnú, aby uzavreli obchod. Naozaj chcem bojovať čo najskôr. Môj priateľ Apollo bojuje v organizácii a hovoril o tom naozaj dobre. Je tam veľa fanúšikov, bolo by to pre mňa skvelé. Môj manažér to dojednáva. Som pripravený bojovať o 30 dní.“ Reagoval na otázky slovenského fanúšika. Pre hviezdne meno takéhoto formátu by mohol byť lákavý turnaj Oktagon 58 na pražskom Edene, kde sa odohrá aj odveta storočia medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom. Tento dátum je však pre Manfia nevyhovujúci a rád by bojoval v Oktagone skôr.

Uvidíme kam sa jednania medzi Oktagonom a manažmentom veterána PFL posunú. V prípade, že by jednania dopadli úspešne a Manfio by sa pridal k Oktagonu, stal by sa bezpochyby najväčšou zahraničnou posilou v historií organizácie a postrachom každého zápasníka v divízií.