„Byť dobrý zápasník nestačí.“ Promotér Novotný vysvetľuje, ktoré aspekty sú dôležité pre vstup do Oktagonu.

Najlepšia československá MMA organizácia a jedna z dvoch najlepších MMA organizácií v Európe. Takýmito titulmi môžeme bez ostychu pomenovať OKTAGON MMA, ktorý sa jeho majiteľom Palovi Nerudovi a Ondřejovi Novotnému v spolupráci s tímom ľudí podarilo vytvoriť fenomén, ktorý v súčasnosti už presahuje hranice Čiech a Slovenska.

Ako sa dostať do Oktagonu?

Dostať sa do Oktagonu je v súčasnosti významnou kariérnou métou pre mnoho MMA zápasníkov nie len z našich dvoch krajín ale aj zo zahraničia. V podcaste u Michala Trubana sa o rozhodujúcich aspektoch, ktoré si promotér všíma pri výbere zápasníkov rozhovoril spolumajiteľ organizácie Ondrej Novotný.

„Tony Ferguson je zaujímavý pre to, čo robí po tej športovej stránke ale ked vidíš jeho tréningové video, tak si povieš WTF? No a potom to ľudia začnú napodobňovať a robiť si z toho srandu a to je presne to, čo potrebuješ. Potom sú ľudia, ktorí majú fantastický trash-talk a je vlastne jedno ako zápasia. Potom sú ľudia, ktorí fantasticky zápasia ale nemajú nič k tomu, tí to majú vlastne dosť často najťažšie, pretože aj veľa iných fantasticky zápasí ale majú k tomu proste niečo naviac, a v tom je práve tá nespravodlivosť toho nášho športu, že byť dobrý zápasník proste nestačí. 

Konštatoval Novotný, ktorému sa spolu s Nerudom od roku 2016 podarilo vytvoriť masívny kolos, z ktoré sa stal lovebrand pre 10tky tisíc fanúšikov. Okrem hviezdnych mien ako Pirát, Gábor Borároš či Karoš Ryšavý, ktoré sa z hviezdičiek reality show stali uznávanými športovými celebritami sa Oktagonu podarilo dostať hned niekoľko zápasníkov do UFC a zmeniť tak ich kariérny aj osobný život.