Attilovi pomáhal v príprave na Vémolu, teraz sa chystá reštartovať svoju kariéru. Jozef Jaloviar sa po roku konečne vráti do klietky RFA.

V marci to bude už rok, čo sa naposledy postavil do klietky Jozef Jaloviar. Slovenský MMA zápasník už mal medzičasom niekoľko oznámených súbojov, no zakaždým prišla prekážka, pre ktorú sa jeho zápas neuskutočnil.  Tentokrát má oznámený duel na podujatie RFA 15 v Bratislave, kde sa opäť pokúsi reštartovať svoju kariéru.

Odstúpenia súperov a zranenia

Jaloviar sa naposledy predstavil  podujatí Levels Fight League v Holandsku. V pyramíde ťažkých váh, ktorá prebiehala počas jedného večera sa dostal do druhého kola. Tam však nestačil na Svajčiara Kapacora, ktorý sa stal neskorším finalistom Grand Prix. Svoje pôsobenie na turnaji však vníma pozitívne. Najlepší výkon v kariére som podľa mňa predviedol v pyramíde v Holandsku a pri premiére s Robinom Fošumom.“ Jaloviar má konte už 2 zápasy pod RFA s vyrovnanou bilanciou 1:1, z rôznych dôvodov sa však jeho dalšie plánované zápasy v organizácií neuskutočnili. „Hoci som bol v príprave celý rok a mal som byť na viacerých kartách, nakoniec z toho zišlo. Či už pre odstúpenie súpera alebo ma stopli drobné zranenia.“ Odôvodnil svoju dlhšiu zápasovú pauzu reprezentant bratislavskej OFY.

Cieľom je zostať aktívny

Cieľom 33 ročného zápasníka na rok 2024 je zostať v zápasovom tempe. „Chcel by som teraz stihnúť čo najviac najviac zápasov a štartovať doma aj v zahraničí.“ Najbližšie má Jaloviar naplánovaný zápas na turnaji RFA 15 v Bratislave, kde by rád ukázal progres, ktorý urobil od posledného zápasu. „Keďže MMA je komplexný šport, pracovali sme na všetkom.“ Povedal Jaloviar pred svojím nadchádzajúcim duelom, ktorý prebehne 9. marca pred jeho domácim publikom. Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť v sieťach Ticketportal.sk a Predpredaj.sk