„Sedel som 4 roky. Pirát mi veľmi pomohol.“ Vraví slovenský boxer pred debutom v MMA.

Slovenský zápasník Viktor Conorto zápasil doposiaľ výhradne na galavečeroch organizácie Králi ulice, kde prebiehajú súboje bez rukavíc. Tímový parťák hviezd Oktagonu z bratislavského cvičiska sa však rozhodol pre prechod do MMA. Debut v novej disciplíne čaká Conorta už o pár dní v Nitre, kde sa stretne s dalším expertom na tvrdé súboje bez rukavíc Robetom Kokym. Koky má na konte zatiaľ jeden profesionálny zápas v MMA, ked vo veľmi zvláštnom zápase porazil na TKO Václava Mikuláška.

Temná minulosť

Viktor Conorto má ako mnoho iných profesionálnych zápasníkov na domácej scéne za sebou divokú minulosť, o ktorej sa rozhovoril aj v rámci promo videí na galavečer FABRIQ 4. „Zavreli ma, 4 roky som si odsedel v base. Som toho názoru, že nikomu v živote by sme nemali dovoliť, aby nás definovali na základe jednej chyby, človek sa proste neustále vyvíja. Ja som tú chybu priznal, urobil, aj svoj dlh spoločnosti som splatil a teraz sa pozerám dopredu. Opísal svoju minulosť začínajúci MMA zápasník.

Pomoc prišla od Piráta

„Ked sa mne toto stalo. Pirát jediný, aj napriek tomu, že natáčal výzvu a robil už aj amatérske zápasy, tak každé 2 týždne mi od neho prišiel list, ked som od neho potreboval športové veci, proste 100% kamarát.“ Konštatoval na margo dlhoročného priateľstva s Pirátom Krištofičom Conorto, ktorý sa na svoj zápas pripravuje po boku viacerých známych mien bojovej scény.

Súboj Koky vs Conorto bude súčasťou galavečera FABRIQ 4, kde okrem iných uvidíme aj zápasy Cigánika, Eliaša či Bartla, ktorý spolu s Britom Odunjom obstará halvný zápas celého galavečera. Lístky na galavečer sú dostupné v sieti Ticketportal.sk