„UFC by ma neurazilo. Vždy som chcel byť alfa.“ Zajícovej bývalý si razí cestu medzi najväčšie hviezdy RFA. Podarí sa mu ďalší krok v Budapešti?

Český MMA bojovník Adam Król sa vracia do boja. Po skvelom výkone na RFA 10 pred domácim publikom v Havířove sa ukáže aj 25. novembra na karte RFA 13 v Budapešti. Perla na Dunaji totiž bude hostiť už druhý turnaj druhej najväčšej MMA organizácie na domácej scéne.

Odlišná mentalita

Bojové športy nie sú pre každého. Zápasníci idú do zápasu s tým, že pokiaľ chcú byť v klietke úspešní, musia súperovi ublížiť. Množstvo bojovníkov s tým však má psychický problém, nie však Adam Król.

„Moja priorita je MMA a v tom chcem dôjsť najďalej, kam to len pôjde. Napríklad UFC by ma určite neurazilo. Chcem byť najlepší na svete v mojej váhovke.

Mám rád zápasenie a všetko okolo toho. Ten tlak na hrudi, ťažko sa dýcha, atmosféra či už ľudia fandia alebo bučia, stres, atď. Všetko toto mám rád od decka. Ak ale niekomu ubližujete, musíte mať k tomu špecifický vzťah. To nie je len tak hocijaké bremeno, stojí za tým veľa úsilia a praxe.“ Povedal Adam Król.

12stky v práci a MMA

Bohužiaľ, len hŕstka MMA bojovníkov v Čechách a na Slovensku sa dokáže uživiť výhradne z bojových športov.

Bojovníci, ktorí začínajú svoje kariéry medzi profesionálmi, musia popri MMA ešte stále pracovať.

Chodím do práce, kde som 10-12 hodín denne a do toho trénujem raz alebo keď sa dá dvakrát denne. Veľa voľného času nemám. Len sa potrebujem maximálne vyspať a ďalší deň reštart, ale sem tam keď mám čas, tak ten rank v PUBG mobile sa sám neurobí, že áno?“ Zavtipkoval reprezentant JMFS gymu.

Prečo práve MMA?

„MMA ma uchvátilo tým, že keď sa zavrie klietka, si len ty a súper, takže ti to nikto iný nemôže pokaziť. Ak zápas prehrám, tak si za to môžem len ja sám a nikto iný.

Vec druhá je, že ja som sa bol vždy či už v akomkoľvek krúžku alebo triede. Proste som chcel byť alfa a stále dokazovať svoje kvality. 

Teraz sa chcem zdokonaľovať a kosiť všetkých kvalitných borcov v mojej váhe, kde je to nabité. Pekne jeden po druhom a takto ja sa uspokojím, keď viem, že nie je nikto lepší ako ja, nech je to v čomkoľvek.“ Doplnil

Najbližšie čaká Adama Króla súboj na karte RFA 13 v metropole Maďarska. Na atmosféru v Budapešti sa Król teší a tlak veľkého zápasu si nepripúšťa. „Som zvyknutý zápasiť v cudzine. Bude lepšie keď na mňa budú bučať, tým pádom bude väčší tlak na môjho súpera a to prispeje k vyhrotenému a atraktívnemu zápasu pre fanúšikov.“

Zápas Adama Króla bude súčasťou galavečera v Bok aréne, ktorý bude mať pod palcom v úlohe moderátora Gábor Borároš.

Lístky na galavečer sú dostupné v sieti Ticketportal.sk