Veľký úspech pre Slovensko. Reprezentant s dvojkrížom na hrudi zvíťazil na prestížnom turnaji v Ázii.

Pohľady slovenských fanúšikov Thajského boxu včera smerovali do Bangkoku, kde čakala premiéra v prestížnej organizácií RWS nášho reprezentanta Juraja Tutura. Ako sa mu darilo v súboji s nepríjemným domácim bojovníkom? 

RWS

Séria turnajov RWS, teda Rajadamnern World Series patrí medzi najprestížnejšie postojárske podujatia na svete. Turnaje RWS sa organizujú na legendárnom Rajadamnern stadium, ktorý sa nachádza v hlavnom sídle Thajského boxu v Bangkoku. RWS je v Muay Thai akýmsi ekvivalentom UFC v MMA a predstaviť sa jednom z galavečerou organizácie je snom zrejme každého bojovníka, ktorý sa tomuto športu venuje.

Tutura na RWS

Vďaka spolupráci RWS a slovenskej organizácie PML sa turnajov v Bangkoku môžu zúčastniť slovenskí aj českí zápasníci. Najnovšie si pôsobenie v Rajamnern World Series výskušala aj domáca jednotka v 77 kilogramoch Juraj Tutura. „Big foot“ sa na jednom z dvoch najmodernejších štadiónov v Thajskom boxe predstavil pred niekoľkými hodinami proti domácemu reprezentantovi Jaisuovi, ktorého dokázal zdolať na body.

Tutura sa tak stal po Monike Chochlíkovej len druhým bojovníkom, ktorý sa ukázal v najprestížnejšej thajboxerskej lige a prvým, ktorý si priniesol víťazstvo. Bojovať o svoju účasť na jednom z turnajov RWS budú môcť domáci bojovníci na PML, ktorej najbližší turnaj sa odohrá už o necelé dva týždne.

Lístky na event sú stále dostupné v sieti Predpredaj.sk