Toporcer sľubuje po prehre novú verziu. Čaká ho však bývalý kolega Piráta a Čepa.

Slovenský MMA bojovník Dominik Toporcer v poslednom zápase prišiel o svoju neporaziteľnosť. Na RFA 14 v Košiciach podľahol Šimonovi Bruknarovi na body, po tom, čo strávil väčšinu zápasu v spodnej pozícii. Tentokrát sa chystá na reparát a návrat na víťaznú vlnu, ktorý môže prísť už 9. marca na turnaji RFA 15.

Nedostal sa do tempa

Do zápasu s Bruknarom prechádzal Toporcer profi scénou ako nôž maslom. Všetkých súperov ukončil už v 1. kole, no v súboji s českým talentom bola eliminovaná jeho najväčšia zbraň.„Najväčšia chyba bola, že som sa vôbec za 15 minút nevedel dostať do tempa. Bol som zamrznutý a to sa ukázalo na mojom poslednom výkone. Nebol to proste ten Dominik Toporcer, na ktorého sú ľudia zvyknutí.“Okomentoval svoj výkon mladý slovenský zápasník.

Bruknar dominoval predovšetkým vo wrestlingu a kontrole na zemi. Opticky vyzeral zápasník JMFS gymu ťažší a silnejší ako Toporcer, čo však rodák zo Spišského Štvrtku podľa vlastných slov nepociťoval. „Boli sme váhovo rovnako, necítil som tam nejakú extra silu na zemi v tom tlaku. Neveril som si však pri vstávaní a v technikách, ktoré som mal nadrilované.“priznal Toporcer.

Presun do flyweight?

Dominik svojou výškou a váhovou nepatrí medzi najväčšie bantamové váhy a do budúcna sa nebráni tomu, aby si vyskúšal zápas v mušej váhe. „Vyskúšal by som si aj zápas v 57-ke. Síce by som sa trápil, ale určite by som to zvládol.“

Nová verzia

Prehra s Bruknarom bola pre Toporcera  prvou v jeho profesionálnej kariére. Dominik si z nej ale ťažkú hlavu nerobí. Neberiem to nejako zle. Každý raz musí prehrať, či už v živote alebo v športe. Nevnímam to ako porážku, ale ako ponaučenie, ktoré ma motivuje ísť dopredu a zlepšovať sa.“Konštastal na margo posledného nezdaru El diablo Toporcer.

V marci na RFA 15 ho čaká súboj s Kristiánom Nguyenom z Chaos gymu Bratislava, pre ktorého to bude premiéra medzi profesionálmi. „Mám tie najvyššie ciele, chcem sa tento rok dostať vysoko. Som na to veľmi dobre mentálne nastavený. V marci uvidíte novú verziu Dominika.“ Sľubuje reprezentant Pit Gymu Levoču.

Súboj Toporcer vs Nguyen bude súčasťou karty RFA 15 v bratislavskej Hant aréne, kde okrem tohto zápasu uvidíme aj duely Sebastiána Fapša, Kamila Cibinského či víťaza pyramídy EUROGOLD Alexandra Butenka. Lístky sú dostupné v sieťach Ticketportal.sk a Predpredaj.sk