RFA sa chystá do dalších krajín. Uvidíme Siváka a Růžičku MMA?

Organizácia RFA má za sebou už druhý rok fungovania a okrem iné korunovala v rámci svojich 9 galavečerov6 nových šampiónov. Postupne získali opasok RFA v MMA Dominik Humburger, Viktor Červinský a Tomáš Možný. Z titulov podľa pravidiel RF sa radovali Joilton Lutterbach, Tadeáš Ružička a Dominik Bereczki. 

Upevnenie pozície aj plánovaná expanzia

Do nového roka vstupuje RFA s ešte väčšími očakávaniami a je rozhodnutá zastabilizovať svoje miesto na domácej scéne. Okrem nových miest v Čechách a na Slovensku sa chce RFA predstaviť aj v dalších krajinách, čo na svojom instagrame potvrdil aj promotér Boris Marhanský. Podľa jeho slov by sa mala organizácia ukázať v roku 2024 až v 4 krajinách. Na mape Real fight arény má totiž okrem krajín, do ktorých už organizácia zavítala pribudnúť aj Poľsko. A medzi menami, ktoré by sa mohli objaviť na prvom galavečery RFA u našich severných susedov má byť aj kat Jozefa Wittnera Lukasz Dziudzia, ktorý trénuje v elitnom poľskom gyme Ankos MMA. 

Růžička a Sivák v MMA?

Zrejme najväčšími hviezdami organizácie sú šampióni Václav Sivák a Tadeáš Růžička. Medzi oboma mužmi už dlhšiu dobu prebieha tichá rivalita, ktorá od ich prechodu do RFA získala reálne kontúry a v prípade, že organizátori splnia ich finančné nároky nebránia sa vzájomnému zápasu. Jak Sivák, tak Růžička sa venujú primárne postoji, no do budúcna sa nebránia ani prechodu do MMA. Ako to s ich účasťou v MMA zápase vidí promotér RFA Boris Marhanský? „Myslím, že je to len otázka peňazí, motivovať chalanov, aby išli MMA. Tadeáš už také zápasy aj mal. Ale myslím, že ho fanúšikovia chcú vidieť hlavne v jeho disciplíne.“ Konštatoval promotér a zároveň majiteľ RFA.

Marhanský na svojom instagrame pridal aj hodnotenie roku 2023 z pohľadu organizácie, ktorý podľa neho úspešný. „Ideme postupne podľa našich plánov. Zaznamenali sme rast vo všetkých smeroch v priemere o viac ako 25%. Takže ideme správnym smerom a tento rok plánujeme dalšie veľké veci a ešte výraznejší posun.“

Ako hodnotíte pôsobenie RFA v roku 2023 vy? Budete sledovať jej cestu aj v roku 2024?