Top 5 milovaných a zároveň nenávidených zápasníkov domácej scény.

Na domácej bojovej scéne sa vyskytuje hneď niekoľko zápasníkov, ktorí vyvolávajú u fanúšikov rozporuplné reakcie a kým jedna časť ich odlišnosť a sebaprezentáciu víta, tá druhá sa k ich pôsobení v klietke, aj mimo nej stavia negatívne.

V tomto rebríčku si predstavíme 5 zápasníkov, ktorí sú fanúšikmi milovaní aj nenávidení zároveň.

Tadeáš Růžička

Rebríček začíname zápasníkom, okolo ktorého je v poslednom dobe veľmi rušno, nie však vďaka jeho športovým výkonom.

Tadeáš Růžička je zápasníkom, ktorého fanúšikovia, zápasníci a tréneri pasujú do role jedného z najlepších postojárov na scéne a jeho budúcnosť vidia v jednej z veľkých zahraničných organizácií. Tejto myšlienke ide po väčšinu kariéry v ústrety aj sám Růžička, ktorý na domácej scéne poráža jedného súpera za druhým.

Mienku fanúšikov na svoju osobu si však „Mawar“ kazí mimo klietky, kde sa často prezentuje agresívnym správaním a fyzickými útokmi voči hejterom, čím prekračuje hranice zákona.

Václav Sivák

Potencionálny súper Tadeáša Růžičku v jednom z najväčších zápasov, aké môže postojová scéna ponúknuť, a zároveň druhý muž v našom rebríčku, to je Václav Sivák.

Ostravský „Bad Boy“ porazil na scéne všetkých súperov a významné úspechmi zaznamenal aj v zahraničí.

Podobne ako v prípade Růžičku aj jemu kazí renomé jeho sebaprezentácia a vyjadrenia, ktoré väčšina fanúšikov odsudzuje. V jeho prípade však musíme konštatovať, že v poslednom období sa upokojil a sústreďuje sa viac na tréning a budovanie svoje kariéry ako na rôzne excesy mimo ringu.

Václav Mikulášek

Zápasník, ktorého väčšina fanúšikov prvýkrát zaregistrovala na turnaji v Ostrave si získal pozornosť scény najmä zápasov s legendárnym Karlosom Vémolom.

Mikulášek sa v prome na najväčší zápas kariéry ukázal aj ako skvelý herec, čo takisto zvýšilo jeho marketingovú hodnotu a využiteľnosť v danej oblasti.

V poslednom období však jeho výkony v klietke, ako aj správanie mimo nej, nebolo vôbec ideálne. Po predposlednej prehre sa dokonca rozhodol ukončiť aktívnu kariéru, no späť do oktagonu sa vrátil o niekoľko týždňov na podujatí FABRIQ MMA.

Ani tam sa mu však nepodarilo zvíťaziť a po poslednej roztržke na turnaji Oktagonu v Bratislave sa ho organizácia rozhodla prepustiť. Mikulášek však neskladá zbrane a po návrate do tréningu je rozhodnutý zlepšiť svoje naštrbené renomé, ktoré momentálne medzi fanúšikmi má.

Karlos Vémola

Najväčšou hviezdou tohto rebríčka a dá sa povedať aj celej bojovej scény je bezpochyby Karlos Vémola.

Český Terminátor je kontroverzná postava, ktorá si svoje miesto na scéne vydobila nie len dominantnými výkonmi v klietke, ale aj svojím výrazným vystupovaním a typickým trash talkom. Aj v jeho prípade ho však dehonestuje správanie mimo oktagonu a rôzne aféry, ktoré zapĺňajú stranky bulvárnych denníkov už niekoľko rokov.

Je však otázkou, nakoľko mu pohľad fanúšikov na jeho kauzy vadí, keďže aj to prispieva k jeho statusu celebrity a marketingovej atraktivite.

Gábor Borároš

Náš rebríček uzatvárame prvou veľkou hviezdou Oktagonu. Gábor Borároš zbúral v reality show Oktagon výzva všetko, čo mu stálo v ceste a okamžite sa stal uznávanou športovou celebritou.

Zvýšená kvalita súperov a stále menšie sústredenie na zlepšovanie zápasníckych schopností sa však po čase prejavilo a Borároš sa stal priemerným zápasníkom organizácie.

Okrem toho bol takisto zapletený do rôznych káuz, vrátane manipulácie s výsledkami zápasu na galavečery FABRIQ MMA. Jeho status prvej veľkej hviezdy organizácie mu však už nikto nevezme.

Súhlasíte s našim výberom?