„S Kozmom pôjdem po ukončení. Vo weltri som skutočný kráľ.“ Lohoré sa chystá prekvapiť scénu a ukončiť bývalého šampióna.

Dvojnásobného titulového vyzývateľa strednej váhy Alexa Lohoré, čaká už o niekoľko týždňov semifinále pyramídy Tipsport Gamechanger.

V ňom sa vo váhe do 77 kilogramov stretne s ružovým panterom Davidom Kozmom.

Lohoré, ktorý väčšinu svojej kariéry zápasí vo weltrovej váhy si už v Oktagone vyskúšal zápasy s najlepšími zápasníkmi strednej váhy, teda súčasným šampiónom Patrikom Kinclom a bývalým šampiónom Karlosom Vémolom.

Kozmu plánuje ukončiť

Teraz ho čaká bývalý a zároveň svojho času najdlhšie panujúci šampión Oktagonu David Kozma, o ktorého Lohoré už viac krát usiloval.

Príležitosť dostane už na konci tohto mesiaca v O2 aréne, jednom z najočakávanejších zápasov celého večera.

Lohoré je pred zápasom sebavedomý a podľa vlastných slov sa chystá využiť súperove chyby a ísť po ukončení.

Weltrová alebo stredná váha?

„Da Killa Kid“ počas svojej profesionálnej kariéry často strieda váhove kategórie, v čom pokračuje aj pri svojom pôsobení v Oktagone.

Na otázku Ondřeja Novotného vo vysielaní MMA letem světem ohľadom porovnania jeho schopností v ľahkej a weltrovej vahé reagoval takto.

Alex je vo weltrovej váhe dominantnejší, rýchlejší, vie jednoducho všetko.

Je lepší v postoji, vie pracovať na zemi, vie sa lepšie hýbať, jeho reakcie sú o niečo rýchlejšie a je ľahší na nohách.

Ako som už viac krát povedal, Alex je kráľ tejto divízie. Konštatoval Lohoré, ktorému sa v Oktagone podarilo poraziť už niekoľko elitných mien.

Získa do svojej zbierky aj skalp aj bývalého šampióna Kozmu?