Promotér RFA naznačuje, kto môže byť ďalším súperom šampióna Humburgera.

Dominik Humburger zvíťazil na turnaji RFA 11 nad Robertom Maciejowskim v 3 kole na TKO a získal tak titul dočasného šampióna strednej váhy.

Profesionálny vojak, ktorý má za sebou okrem zápasov v RFA aj striedavé štarty v KSW sa po dvoch víťazstvách dočkal zápasu o titul prvého MMA šampióna RFA.

Z dôvodu odstúpenia pôvodného vyzývateľa Nenada Avramovića však v súboji z poľským náhradníkom Maciejowskim bojoval len o dočasný titul MW, ktorý po ďalšom ďalšom víťazstve aj získal.

Súboj o právoplatný titul

Na pozápasovej tlačovej konferencii smerovala jedna z otázok novinárov práve na súboj o právoplatný titul šampióna strednej váhy, o ktorý sa bude Humburger ako dočasný šampión uchádzať hneď vo svojom nasledujúcom zápase.

Je tam ešte David Hošek, ktorý pokiaľ by zase vyhral nejaký zápas, mal by zase 2 výhry a mohol by vyzvať Dominika a mohli by si to dať o tento pás.“ Reagoval promotér RFA Boris Marhanský, ktorý na tlačovej konferencii vylúčil ďalšiu spoluprácu z pôvodným súperom Dominika Humburgera Nenadom Avramovićom.

Ten z neznámych príčin pár dní pred konaním galavečera odstúpil z plánovaného titulového zápasu a pre budúcnosť preňho podľa slov promotéra už v organizácii nie je miesto.