Krutá realita bojovej scény. Pracovať musí bývalý šampión Oktagonu aj hviezda RFA.

MMA je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších športov na svete, čomu odpovedajú aj zisky jednotlivých organizácií či platy pre tých najlepších zápasníkov.

Inak tomu nie je ani na domácej scéne, kde sa MMA v posledných rokoch dostalo do popredia a v popularite šlape na päty aj futbalu, hokeju či tenisu.

Aj napriek tomu nie je v športe stále dostatok prostriedkov na to, aby sa väčšina popredných zápasníkov dokázala uživiť výhradne zápasením.

Buchinger aj Ďatelinka

Príkladom je aj bývalý dvojnásobný šampión Oktagonu Ivan „Buki“ Buchinger, ktorý v rozhovore pre Refresher.sk priznal, že bol počas prestávky medzi zápasmi nútený začať pracovať aj mimo klietky na nočné zmeny.

Podobne je na tom aj člen prvej série Oktagon výzvy, bývalý titulový vyzývateľ Oktagonu a dnes zápasník RFA Milan Ďatelinka.

Ďatelinka mal ešte pred nedávnom sľubne rozbehnutú kariéru, no séria prehier vrátane nezdaru v zápase s Karlosom Vémolom ju pribrzdila.

„Fungujem už takto dlhšie, keď nemám dlhšie zápas, viem ísť pracovať, ak je možnosť. Keď mám zápas a všetko je ok, viem sa adekvátny čas pripravovať a sústrediť sa čisto len na to.“ Konštatoval Ďatelinka, ktorému zdá sa nerobí problém prepínať z módu prípravy na zápas, do bežného pracovného života.

Práve finančná stránka bola dôvodom jeho prestupu do RFA, kde sa mu však zatiaľ v klietke veľmi nedarí.

Najbližšie sme ho mali vidieť na veľkolepom turnaji RFA v košickej Steel aréne, nakoniec však zápas zrušil a vzal súboj na galavečery organizácie Colosseum.

Aký je váš názor na túto problematiku? Mali by podľa vás organizácie pomáhať svojim zápasníkom a podporovať ich aj mimo prípravy na zápas?