Keita by chcel ďalší opasok, domáci zápasník ho však rýchlo schladil.

Bývalý šampión ľahkej váhy „Black panther“ Losene Keita už dnes večer zabojuje o titul šampióna pérovej váhy. Súperom 25 ročného belgičana bude Gruzínec Niko Samsonidsemu, ktorý v Oktagone zvíťazil v oboch svojich zápasoch.

V hlavnom predzápasom uvidíme súboj Buchinger vs Paradeiser, teda zápas dvoch mužov, ktorých dokázal Keita v predchádzajúcom období poraziť.

K zrejme najočakávanejšiemu zápasu celej karty pre českých a slovenských fanúšikov pridal svoj typ aj miláčik ostravských tribún David Kozma. „Na tento zápas sa teším najviac. Myslím, že Rony teraz trafí a vyhraje na KO.“

Velké plány black pantera

V prípade zisku titulu pérovej váhy má Keita ďalšie veľké plány, o ktorých hovoril aj na včerajšej tlačovke Oktagon time.  

Okrem ľahkej a pérovej váhy by sa podľa vlastných slov rád pozrel aj do welterweight, kde ho zaujíma práve bývalý šampión David Kozma.

Počas odpovede na jednu z otázok novinárov sa Keita dokonca preriekol, že by si vyskúšal aj zápas vo váhe do 84 kilogramov, čo samozrejme zdvihlo zo stoličky šampióna tejto váhy a jednotku PFP rebríčka Patrika Kincla.

Situáciu, ktorá sa niesla skôr v humornom duchu zakončil Keita slovami. „Ty si pre mňa veľmi ťažký. Myslel som strednú váhu. Prepáčte.“

Ďalší krok na ceste dnes už veľkej hviezdy Oktagonu ho však čaká dnes večer v Ostravar aréne, kde si bude chcieť napraviť chuť po smolnej prehre vinou zranenia v zápase so Samsonidseho krajanom Maté Sanikidzem.