Je súboj Kozma vs Veličković v ohrození? Promotér Novotný naznačuje, kde by mohol byť problém.

Turnaj Oktagon 46 vo Frankfurte nám už klope na dvere. V tomto článku upozorníme na najzaujímavejšie informácie, ktoré ku v poradí 3 galavečeru Oktagonu vo FestaHalle vo svojom vysielaní MMA letem světem ohlásil majiteľ, promotér a matchmaker organizácie Ondřej Novotný.

Kozma vs Veličkovič v ohrození?

V predposlednom aj poslednom vysielaní sa Novotný niekoľko krát vyjadril aj k semifinálovému súboju pyramídy Tipsport Gamechanger medzi bývalým šampiónom weltrovej váhy Davidom Kozmom a vyzývateľom Bojanom Veličkovičom, do ktorého podľa jeho slov ani jeden zo súperov nenastúpi v ideálnom zdravotnom stave.

„Povedal by som, že ani jeden z nich nebude stopercentný, čo v MMA nie si nikdy ale tu stopercentne.“

Uvidíme či tento fakt nejako ohrozí očakávanú odvetu, ktorá bude zároveň druhým semifinále najväčšieho tohtoročného projektu z dielne Oktagonu.

Engizek zatiaľ bez súpera

Svoju budúcnosť spojil pred časom s Oktagonom nemecký reprezentant s tureckými koreňmi Kerim Engizek. Svoj debut absolvuje zápasník s úctyhodným rekordom 18:4 už na nasledujúcom turnaji vo Frankfurte, do tejto chvíle však ako jediný z celej zápasovej karty nemá ohláseného súpera. „Engizek mal mať najpr Zdeňka Polívku, to sa dohodlo ale Zdeněk mal zdravotné problémy, potom Dan Vinni, ktorý ale taktiež nemohol nastúpiť ale už je to vyriešené a Engizek dostane niečo na rozjazd.“ Doplnil spolumajiteľ Oktagonu.

Glismann v dalšej serií Gamechangeru?

Pri otázke na váhovú prevahu Gréka Michailidisa nad najväčším favoritom pyramídy Louisom Glismannom promotér naznačil, že by sme dánskeho bojovníka mohli vidieť aj v druhej sérií pyramídy Tipsport Gamechanger, tentokrát v ľahkej váhe.

Možnosť miliónovej pyramídy v LW naznačil pred časom aj veterán UFC Makwan Amirkhani, ktorý svoje služby v rámci tohto projektu ponúkol Oktagonu na svojom instagrame.

Problémy s Dulatovom

Druhá veľká posila Oktagonu, ktorá sa mala predstaviť na turnaji vo Frankfurthe sa nakoniec vo FestHalle neukáže. Profesionálny model a zápasník Islam Dulatov sa totiž pred svojim plánovaným debutom v organizácií zranil. Oznamovali sme, že Dulatov nám poslal lekársku správu, kde doložil že je zranený. Dal si do zmluvy, že môže štartovať na dvoch iných turnajoch, jeho agent mi vravel že by tam teda štartovať aj chcel a zároveň by chcel štartovať aj v Kolíne.

Myslím, že sa dostáva pod obrovský tlak. Samozrejme zranenie je jedna vec a správanie druhá a musíš si trošku vybrať, čo je pre teba dôležité.“ Konštatoval Novotný, ktorý zdá sa z prístupu nemeckého reprezentanta nie je nadšený.

Galevečer Oktagon 46 sa uskutoční 16.9 vo frankfurtskej FestHalle. Celý turnaj môžete sledovať priamo v hale, prípadne cez ppv na Oktagon.tv.