Dopadne to? RFA objasňuje, čo sa musí stať, aby sa odohral zápas Sivák vs Růžička.

Súboj, o ktorom sa špekuluje už dlhší čas a zrejme aj jeden z najkvalitnejších postojárskych zápasov, aké môže domáca scéna doručiť.

Prípadný duel medzi šampiónom RFA Václavom Sivákom a kráľom Oktagon Underground Tadeášom Růžičkom by bol pre väčšinu fanušikov bojovej scény určite veľkým lákadlo. Súčasná situácia okolo druhého z menovaných však prípadný stret dvoch elitných zápasníkov výrazne komplikuje, čo si uvedomuje aj ich domovská organizácia.

Stanovisko RFA

Na oficiálnom instagramovom účte RFA sa pred niekoľkými hodinami objavilo stanovisko, v ktorom sa organizácia zastúpená administrátorom stránky vyjadruje k možného zápasu Siváka s Růžičkom.

„Prišlo nám neskutočne veľa správ, že by ste chceli vidieť práve tento zápas. Veríme, že sa čoskoro veci ohľadne „Mawara“ vysvetlia a my sa vám budeme vedieť vyjadriť či bude tento zápas aktuálny.“ Odznelo z RFA, ktorej promotéri sú myšlienke tohto megazápasu otvorený. Problémom však môže byť práve konanie Růžičku, po ktorom nie je jasné kedy a či vôbec ho ešte niekedy uvidíme zápasiť.

Názor promotéra

K tejto kauze sa na sociálnych pred časom vyjadril aj majiteľ organizácie Boris Marhanský.

„My ako RFA sa určite nevieme stotožniť s tým videom, ktoré sa stalo ale nebudeme vynášať súdy, pokiaľ nebudeme vedieť ako to bolo, ani celú pravdu. Je to teraz na Tadeášovi, aby sa k tomu postavil ako chlap a všetkým nám to vysvetlil, čo sa vlastne stalo. Konštatoval Marhanský, ktoré sa nepáčila kritika zo strany vedenia zápasníkov Oktagonu, ktorých názory sa im mu zdajú vzhľadom na ich minulosť pokrytecké.

Zostáva nám teda už len čakať, čo sa udeje v najbližšom období a ako dopadne prešetrenie celej udalosti.

V prípade, že Růžička vyviazne z celého incidentu bez trestu, RFA môže začať pracovať na jeho súboji so Sivákom, ktorý však s prihliadnutím k honorárom, ktoré  za daný zápas obaja súperi požadujú nebude jednoduché zorganizovať.