Výnimka na vankúšovú bitku? Bývalý šampión Oktagonu by si chcel odskočiť do Clash of the Stars.

Organizácia Clash of the Stars naberá na popularite každým dalším turnajom, o čom svedčí aj fakt, že na eventy si nachádza cestu aj stále viac osobností z prostredia bojovej scény. Či už sa jedná o novinárov, promotérov alebo samotných zápasníkov, ktorí sa v hojnom počte schádzajú na väčšine galavečerov.

Medzi najväčších fanušikov COTS z pomedzi zápasníckej komunity patrí bezpochyby aj David Kozma. Byvalý a doteraz najdlhšie panujúci šampión weltrovej váhy Oktagonu chýbal len na jednom z doterajších 5 eventov organizácie a zdá sa, že v bizarných súbojoch známych tvári sveta internetu našiel zaľúbenie.

Podobne je na tom aj Kozmov kolega z pražského PriMMAt gymu Leo Brichta, ktorý sa v rámci rozhovoru vo svojom podcaste práve s Kozmom rozhovoril o možnosti zápasiť na galavečery Clash of the Stars v rámci takz. vankúšovej bitky. Zápas v tejto disciplíne sa už na Clash of the Stars odohral, no tradíciu má hlavne v zámorí, kde si takýto súboj už vyskúšal aj Kozmov bývalý súper Apollo Silva. 

Práve na tento príklad upozornil Kozma, ktorý by podľa vlastných rovnako ako Brichta neváhal nastúpiť do vankúšovej bitky na niektorom z nasledujúcich turnajov COTS.

Vyjadrenie oboch zápasníkov však musíme brať s nadhľadom, keďže obaja momentálne zápasia v dvoch najprestížnejších európskych organizáciách a nie je pravdepodobné, že by jeden alebo druhý dostal od svojho zamestnávateľa výnimku na takýto súboj.

S prihliadnuť k rôznym bizarným zápasom, ktoré sme či už na domácej alebo svetovej scéne mohli vidieť, nie je ani myšlienka účasti Kozmu v zápase podľa pravidiel „Pilow Fight“ úplne nereálna.