Bývalý súper Martínka Pešta reaguje na prehru svojho krajana a chváli jeho prístup.

Rozporuplné pocity prinieslo českým fanúšikom včerajšie KSW v Liberci, na ktorom sa predstavilo hneď 6 domácich zápasníkov zvíťaziť však dokázal len jeden.

Jediné víťazstvo pre české farby získal v Třinci po vyrovnanom zápase s Romanom Szymanskim Leo Brichta a po výhre nad 3 rebríčka je blízko blízko titulovej šanci.

Na Brichtov počin nenadviazal v hlavnom zápase Michal Martínek, keď podľahol Darkovi Stošićova na KO už v 1 kole.

„Píše mi veľa ľudí či som ok. Ďakujem za podporu a som ok, len mi vypadlo pár okamihov z eventu

Ďakujem všetkým a bohužiaľ sa to dnes nepodarilo a Darko Stošić ma nachytal. Niečo si k tomu povieme neskôr. Gratulácia súperovi, urobil som všetko preto aby som vás nesklamal, ale toto je proste hra heavy, jedna chyba a chrápeš.

Ospravedlňujem sa všetkým, čo mi verili a chcem poďakovať všetkým, ktorí mi prišli fandiť.“ Reagoval sa svoj nezdar bývalý český hokejista, ktorý si podobne ako pred ním Štefan Vojčák nedokázal poradiť s tvrdými granátmi srbského ťažkotonážnika.

Názor bývalého súpera

K zápasu sa po turnaji vyjadril aj bývalý súper Martínka a takisto zápasník KSW Viktor Pešta.

„Čo sa týka Michala Martinka, tak v tej ťažkej váhe to tak funguje, že stačí malá nepozornosť a je hotovo. Video som pozápasový rozhovor s ním a vyzeral, že to berie naozaj športovo. Má dobrý mindset a že ho to to teda rozhodne nerozhodí.“ Konštatoval Pešta, ktorého čaká ďalší zápas na KSW 89 v Gliwiciach proti domácemu Szymonovi Bajorovi.