André Reinders: Růžička nedokázal ukorigovať ego. Peňáz pôjde do UFC.

André Reinders je na domácej scéne vnímaný ako jeden z najkvalitnejších a najskúsenejších trénerov MMA.

Od založenia gymu Reinders MMA cez jeho ruky prešli už 100vky bojovníkov, z ktorých niektorí dosiahli výrazne úspechy doma aj v zahraničí.

Český tréner je známy aj svojou otvorenosťou v komunikácii s médiami, kde sa často vyjadruje, k rôznym témam týkajúcich sa nie len jeho zverencov.

Naposledy si ho do rozhovoru pozval český magazín refresher, ktorý mu dal za úlohu odpovedať na otázky od fanúšikov.

Názor na kauzu Růžička

Tí sa ho mimo iné pýtali aj na kauzu jeho bývalého zverenca z Reinders MMA Tadeáša Ružičku.

„Nemám o tom všetky informácie, ale z toho čo koluje po sociálnych sieťach, tak to určite nie je správanie hodné profesionálne bojovníka, ktorý by mal reprezentovať tento šport aj svojou etikou a tým ako sa chová v bežnom živote. Tadeáš bohužiaľ tieto veci nesplňoval, nedokázal ukorigovať svoje ego.

Ak si uvedomíme, že bojovníci disponujú nejakými schopnosťami, fyzickou silou a s tým práve súvisí to, že by človek mal vedieť skontrolovať svoje ego.“

V ďalšej časti rozhovoru dostal český tréner otázku, ktorí z jeho krajanov sa podľa neho ako ďalší môžu dostať do najprestížnejšej MMA organizácie sveta UFC.

Myslím, že tých adeptov tu máme viac. Z môjho tímu si myslím, že to bude Matěj Peňáz a Jakub Tichota.“ Doplnil hlavný tréner Reinders gymu, v ktorom sa počas prípravy zdržiava aj najúspešnejší český MMA zápasník a bývalý šampión UFC Jiří Procházka.