3 pamätné víťazstva česko- slovenských bojovníkov, o ktorých sa nehovorí

Česko slovenské MMA získava vo svete stále väčšie renomé najmä vďaka výsledkom domácich bojovníkov v zahraničí.

S príchodom Oktagonu a spopularizovaním MMA medzi širokou verejnosťou sa dostali do popredia aj úspechy bojovníkov z minulosti.

Na niektoré zápasy a najmä víťazstvá sa, ale v súčasnosti značne pozabudlo.

No a na ktoré z nich dnes upozorníme?

 

1.Kincl vs Agujev

Rebríček začíname výhrou Patrika Kincla na turnaji ruskej organizácie ACB(dnes ACA).

V zápase s rakúskym zápasníkom Arbim Agujevom bol Kincl väčšinu času dominantnejší a súpera sa mu podarilo ukončiť v 2 kole na TKO.

Túto výhru však na Sherdogu Patrika Kincla nenájdete.
Dôvod?
Výhru mu po zápase odobral prezident ruskej organizácie.

Po ukončení zápasu a vyhlásení výsledku do klietky vstúpil majiteľ organizácie Majberk Chasijev a výsledok zápasu zmenil na No Contest, na čo reagoval s rozhorčením nie len samotný Kincl, ale aj domáce publikum.
Podľa jeho názoru bolo ukončenie zápasu predčasné a tým pádom neplatné.

Pripomíname, že vtedajší súper Kincla Agujev mal z posledných 8 zápasov skóre 7:1 a v zápase bol veľkým favoritom.

Bez ohľadu na divadlo zo strany vedenia organizácie je práve tento zápas a Kinclove víťazstvo jedným z najväčších zahraničných skalpov bojovníkov domácej scény, o ktorom mnoho súčasných fanúšikov nemá vedomosť.

2.Štrbák vs Gono

Bratislavský ,,Wolverín“ Miroslav Štrbák má na svojom konte mnoho skvelých zápasov a víťazstiev.

V kariére dokázal poraziť mená ako Kozma, Deák či Pokorný, no jeho zrejme najvýznamnejšie víťazstvo v globálnom merítku pochádza zo súboja s japoncom Akihirom Gonom.

Zápas sa konal v Tokiu v rámci galavečera organizácie WSOF-GC-2.
Štrbákovi sa podarilo ukončiť zápas v 2 kole na KO a vybojovať tak zrejme najväčší kariérny skalp.

Štrbákov súper japonec Gono si vo svojej kariére zmeral sily s bojovníkmi ako Chandler, Sonnen či so súčasným šampiónom Bellatoru Gegardom Mousasim, ktorého dokonca dokázal ukončiť pred limitom.

Miroslava, ktorý sa v súčasnosti vracia do plnohodnotného života po veľkých zdravotných problémoch môžete finančne podporiť na tomto ČÚ : SK4702000000003248688957

3.Buchinger vs Taisumov

Ivan Buchinger je jednou z najväčších legiend domácej scény, no do popredia sa jeho kariéra dostáva až v súčasnosti hlavne vďaka jeho pôsobení v Oktagone.

Z jeho zápasníckej minulosti si väčšina fanúšikov vybavuje hlavne porážku s Conorom McGregor, no ír nie je jediným úspešným fighterom UFC s ktorým Buchinger zápasil.

19 októbra 2008 sa na galavečery organizácie Hell Cage stretol s ruským zápasníkom Maibekom Taisumovom, ktorý je bojovníkom UFC s bilanciou 27:6 (7:2 v UFC).

Poväčšinu zápasu bol Buchinger pod tlakom v spodnej pozícii, no napokon sa mu Taisumova podarilo ukončiť v 2 kole na submision.

S prihliadnutím na Taisumove výsledky v UFC je práve „Bukiho“ víťazstvo zrejme najväčším skalpom Česko slovenského zápasníka, o ktorom sa všeobecne medzi fanúšikmi veľmi nehovorí.