Zlepšil zem a Oktagon vymenil za RFA. Bývalý špičkový boxer chce nadviazať na zlepšené výkony v Bratislave.

Slovenský boxer a v poslednej dobe predovšetkým MMA zápasník  Michal Plesník má za sebou úspešnú premiéru pod RFA, keď na turnaji v Budapešti ukončil domáceho Györgya Kőművesa už v 1. kole. Najbližšie ho čaká súboj v Bratislave, kde sa pokúsi nadviazať na zlepšené výkony dalším víťazstvom. 

Progres na zemi a prestup do RFA

Plesník prišiel do RFA v druhej polovici minulého roka z pozície jedného z najúspešnejších slovenských boxerov a začínajúceho MMA zápasníka. Reprezentant trnavského SFG má za sebou medzi lanami už vyše 200 zápasov, napriek tomu sa mu debut pod RFA podarilo ukončiť na zemi, kde využil razanciu svojich úderov. „Premiéru hodnotím pozitívne, aj keď tam boli z mojej strany drobné chybičky.“ Skonštatoval na margo svojho výkonu v Budapešti zápasník RFA.

Plesník má medzi profesionálmi v súčasnosti skóre 5-3, no prestup z boxu do MMA v jeho prípade nebol ani zďaleka  ideálny. Úvodné dva zápasy proti náročným súperom prehral, zo svojich chýb sa ale poučil a z dalších 5 zápasov zvíťazil až 4 krát. „Pracujeme hlavne na BJJ, aby tá zem bola čo najlepšia. Okrem boxingu viem aj tvrdo kopať “ Konštatoval Plesník, ktorého pri všetkých 3 porážkach v MMA zradila zem a kým Graca a Šurín ho na zemi odkotrolovali, Rafael Xavier si preňho pripravil tvrdé ukončenie.

Najbližšie čaká zverenca Attilu Végha zápas pod pravidlami MMA 9 marca na turnaji RFA 15 v Bratislave, po ktorom chce bývalý slovenský boxer zostať aktívny. „Moje ciele sú teraz čo najviac zápasiť a šplhať sa v rebríčku.“ Lístky na turnaj, na ktorom sa okrem Plesníka predstaví napríklad aj Sebastián Fapšo či Veronika Zajícová sú dostupné v sieti Ticketportal.sk