RFA hlási veľký zápas. O titul sa pobije zápasník, ktorý narobil problémy Kleinovi.

Slovenská organizácia RFA korunovala od začiatku svojho pôsobenia celkovo 7 šampiónov v MMA, RF aj V K1. Zoznam držiteľov opasku sa rozšíri už na úvodom turnaji organizácie v tomto roku, keď sa slovenský talent postaví na domácej pôde európskemu veteránovi.

Horínek vs Mezhidov

Už 9 marca v Bratislave zabojuje o titul ľahkej váhy podľa pravidiel MMA slovenský zápasník Martin Horínek a naturalizovaný Rakúšan Arbi Mezhidov. Iniciátorom titulového zápasu bol zverenec Ilju Škondrica z bratislavského OFA gymu, ktorý vyzval Mezhidova formou instagramového videa.

„Som 2 v rebríčku RFA a Leo ide momentálne bojovať o titul KSW, tak ja by som rád bojoval s Arbim Mezhidovom tu v Bratislave 9.3. u mňa doma. Takže Arbi, dobre sa priprav a čakám ťa v Bratislave.“ Výzva, ktorú smeroval Horínek k promotérom RFA, no najmä k svojmu možnému súperovi bola vypočutá. Na domácej pôde v Bratislave sa 2 rebríčka, ktorá má v organizácií zatiaľ 100% bilanciu 3 zápasov a 3 víťazstiev stretne začiatkom marca so skúseným rakúskym reprezentantom Mezhidovom. Ten je výrazne skúsenejší ako jeho vyzývateľ a na konte má už celkom 22 zápasov a 17 víťaztiev. Počas kariéry čelil Mezhidov špičkovým súperom z celej Európy, vrátane slovenského reprezentanta v UFC, hviezdneho Lajoša Kleina. „Alpha Wolf“ sa s Kleinom stretol ešte v rámci galavečera organizácie XFN a pod veľmi tesnom priebehu mu podľahol na body. Teraz ho čaká mladý Slovák, ktorý v zápasoch vyniká najmä svojou komplexnosťou a okrem rýchlych ukončení zvláda aj súboje na plný počet kôl. 

RFA 15

Súboj Horínek vs Mezhidov sa v bratislavskej Hant aréne odohrá 9 marca a bude súčasťou galavečera RFA 15. Okrem tohto zápasu sa môžeme na prvom turnaji organizácie v tomto roku tešiť aj na návrat Sebastiána Fapša, ktorý sa naposledy predstavil na RFA 9 septembra na domácej pôde v Považškej Bystrici.

Lístky na turnaj RFA 15 sú dostupné v sieti Ticketportal.sk