„Môžme sa stretnúť v Bratislave.“ Sanikidze a Buchinger reagujú na možný vzájomný zápas.

Ivan Buchinger zvíťazil na sobotňajšom turnaji Oktagon 45 nad náročným francúzskym súperom Tounkarom a opäť tak ukázal, že aj napriek dlhej zápasovej pauze ešte stále nepatrí do starého železa. 

Buchinger to v zápase s húževnatým súperom nemal ľahké. Tounkara bol nebezpečný hlavne postoji, v ktorom Ivana niekoľkokrát tvrdo zasiahol.

„Buki“ však nezložil zbrane a do druhého kola nastúpil s jasnou taktikou. V ňom súpera dokázal hodiť a tvrdým GNP následne ukončiť svoj 48 zápas v profesionálnej kariére.

Za toto skvelé víťazstvo získal legendárny muž bojovej ceny aj bonus za výkon večera v hodnote 5000 eur.

Sanikidze zvíťazil, no neradoval sa

Víťazstvo na poslednom podujatí Oktagonu na Štvanici zaznamenal aj Maté Sanikidze, ktorý však s prvou obhajobou svojho titulu veľmi spokojný nebol.

Zápas bol totiž ukončený po smolnom zranení rivala Keitu, po ktorom už šampión ľahkej váhy nebol schopný pokračovať v zápase. Sanikidze tak obhájil svoj titul, no zo svojho víťazstva nebol vôbec nadšený.

Na pozápasovej tlačovej konferencii smerovala jedna z otázok práve na možnú odvety medzi Keitom a Sanikidze, na čo sa do diskusie vložil Ivan Buchinger: „Môžme sa stretnúť v Bratislave.“

Následne sa k zápasu vyjadril aj Sanikidze, ktorý vysvetlil, že mu je jedno kto proti nemu v ďalšom zápase nastúpi a záleží mu len na tom aby bojoval s najlepšími.

„Mám svoj tím, s ktorým to potrebujem prebrať. Je mi jedno či to bude Buki alebo Keita, chcem len bojovať.“ Konštatoval gruzínsky šampión Sanikidze.

Zápas Buchinger vs Sanikidze by s prihliadnutím k zraneniu Keitu, zrejme dával zmysel, otázkou však je či bude Sanikidze ochotný ísť do zápasu s legendou ako je Buchinger už na nasledujúcom turnaji v Bratislave.