Kde, kedy a pod akými pravidlami by sa mal odohrať megazápas Sivák vs Růžička. Vyjadril sa Sivák aj Marhanský.

Jeden z najočakávanejších zápasov, aké môže domáca scéna ponúknuť je zdá sa bližšie ako kedykoľvek predtým. Kedy a kde by sme mohli vidieť súboj Sivák vs Ružička?

Po sobotňajšom turnaji RFA 14 je Václav Sivák stále neporazeným šampiónom RFA s bilanciou 24:0. Podobne je na tom aj Sivákov možný súper a takisto šampión RFA podľa pravidiel RF Tadeáš Růžička, ktorý pod organizáciou Borisa Marhanského rovnako ako Sivák stále nepocítil chuť porážky.

Práve o zápase týchto dvoch elitných postojárov sa špekuluje už od galavečera RFA 7, kedy sa Sivák stal prvým šampiónom organizácie. Doteraz sme však nemali žiadne informácie o výrazných posunoch v rokovaniach ohľadom tohto zápasu.

Megazápas je blízko

Pred svojím posledným zápasom na RFA v Košiciach sa k duelu s Růžičkom vyjadril aj Sivák, ktorý sa kvôli príprave na zápas s rivalom rozhodol vziať nemeckého súpera vo vyššej váhovej kategórií.

Idem o váhu vyššie. Čaká ma tam Růžička. Chcem byť zápasník, ktorý si za zápas zaslúži čiastku so šiestimi nulami. Nechápem, že u nás ešte nie som milionár.“

K možnému stretu šampiónov sa po dlhšej dobe vyjadril aj promotér RFA Boris Marhanský.

„S Pínom sme už oznámili, že chceme robiť ďalší spoločný event, keďže tento predchádzajúci bol pre nás úspešný. Rokujeme teraz s O2 arénou, chceli by sme aj O2 Univerzum podpísať, tak ak sa sa s chalanmi dohodneme na rozumných podmienkach, ktoré budú výhodné aj pre nás, aj pre nich. A keď sa toto všetko podarí, tak verím, že možno v druhej polke budúceho roka by sme tento zápas mohli v Prahe vidieť.

V akých rukaviciach?

„Určite keby bol tento zápas, tak by bol vo veľkých rukaviciach. Vašek spomínal, že on v malých rukaviciach nemôže zápasiť, kvôli tomu, že už mal nejaké zranenie, takže bolo by to určite vo veľkých rukaviciach. Tadeáš to vie a bude to preňho väčšia nevýhoda ale on to už vie.“ Konštatoval na pozápasovej tlačovej konferencii RFA 14 majiteľ a promotér RFA.

Podľa týchto vyjadrení sa teda zdá, že súboj Sivák vs Růžička je bližšie ako kedykoľvek predtým.

Čo vravíte vy? Chceli by ste vidieť tento zápas