„Chcem sa dostať do UFC, teraz však mám iné úlohy.“ Neporazený český zápasník sa chce stať prvým MMA šampiónom RFA.

Neporazený český zápasník Dominik Humburger mieri do svojho prvého titulového zápasu, v ktorom zabojuje o historicky prvý titul MMA šampióna RFA.

Hambáčova cesta k titulovému zápasu viedla cez Abilaya Ibrayeva a Milana Ďatelinku, ktorého dokázal poraziť aj jeho nadchádzajúci súper Srb Nenad Avramović

Ten sa okrem Ďatelinku dokázal popasovať aj s ďalším elitným zápasníkom domácej scény bývalým boxerom Davidom Hošekom.

Duel Humburger vs. Avramovič je vypísaný na 5×5 minút vo váhe do 84 kilogramov bude zlatým klincom zápasového programu na RFA 11 v Bratislave. Lístky sú dostupné v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.cz.

Len tie najvyššie ambície

Profesionálny vojak Dominik Humburger je typom bojovníka, ktorý si kladie len tie najvyššie ciele.

O čom svedčí aj fakt, že okrem pôsobenia v RFA má za sebou aj dve víťazstvá v prestížnej poľskej organizácií KSW, kde sa mu najskôr podarilo ukončiť favorizovaného Poliaka Borkowského a následne na body zdolať aj Brazilčana Buena.

So skóre 6-0 je tak Humburger horúcim favoritom nie len na zisk titulu RFA ale aj možný titulový zápas v KSW.

„Myslím si, že na titul KSW mám ešte čas. Chcem sa ale dostať čo najvyššie a najvyššie je UFC. Teraz mám pred sebou iné úlohy, ktoré potrebujem splniť.“ Reagoval reprezentant MMA Liberec, medzi ktorého dlhodobé plány patrí aj účasť v UFC.

Najväčšia skúška v doterajšej ho čaká už o necelé dva týždne v Bratislave, kam si pre jeho skalp príde srbský tvrďák Avramović.

Podarí sa Humburgerovi zvíťaziť a získať pás RFA alebo sa z pozície outsidera bude opäť radovať jeho súper?