Végha pripravoval na Vémolu. Teraz chce zažiariť on sám. Bývalý reprezentant v zápasení potrebuje na RFA 11 bezpodmienečne zvíťaziť.

Jedným z domácich bojovníkov, ktorí sa predstavia na RFA 11 bude aj elitný zápasník poloťažkej váhy Jozef Jaloviar. 

„Jožko“ vyhráva svoje zápasy výhradne na zemi, kam sa chystá preniesť aj súboj na RFA 11, bez ohľadu na to kto sa proti nemu v Oktagone postaví.

Galavečer v Dome športu v Bratislave sa uskutoční už 10. júna od 18stej hodiny. Lístky na turnaj sú stále dostupné v sieti Predpredaj.sk

Po konci v reprezentácii prišiel čas na MMA

Jozef Jaloviar začínam svoju športovú kariéru zápasením, ktoré je jeho najväčšou zbraňou aj v MMA.

„Začínal som so zápasením, keď som mal 10 rokov. Keď som skončil pred piatimi rokmi v reprezentácii, tak som dlho bez športu nevydržal. MMA zažívalo veľký ošiaľ a ja som sa rozhodol otestovať svoje schopnosti v klietke.“ Odôvodnil svoj prestup do MMA.

Wrestlingu sa však neprestal venovať a ešte stále aktívne pôsobí v zapasníckej lige v Nemecku.

Vyrovnané skóre pod RFA

Vo svojej premiére pod hlavičkou RFA Jaloviar nepredviedol ideálny výkon a poľskému debutantovi medzi profesionálmi po necelých dvoch minútach.

Po tvrdom ukončení prišiel zápas na RFA 6 v Prievidzi, v ktorom Jaloviar predviedol svoju najsilnejšiu stránku a súpera ukončil na submission.

V rámci RFA má teda Jaloviar vyrovnané skóre 1-1, čo je vzhľadom k jeho titulovým ambíciám v tejto chvíli dosť málo. Práve preto potrebuje na domácej pôde v Bratislave bezpodmienečne zvíťaziť.

Cíti tlak pred zápasom na domácej pôde?

„Očakávam, že príde veľa známych a priateľov. Neberiem to však ani ako výhodu, ani ako nevýhodu. V podstate mi je jedno, kde zápasím.“ 

Jaloviarov zápas bude súčasťou karty RFA 11, ktorú môžete sledovať priami v priestoroch Domu športu, prípadne cez ppv na realsport.tv