Dočká sa Slovensko prvého šampióna v KSW? Štefan Vojčák objasňuje, kedy by mohol zápasiť o titul.

Slovenský zápasník Štefan Vojčák má za sebou už 3 zápasy v najprestížnejšej európskej organizácií KSW. Z 3 vystúpení sa mu podarilo 2 krát zvíťaziť a poraziť ho dokázal len bývalý zápasník UFC Darko Stošic. Práve zápas so srbským ťažkotonážnikom mohol byť pre Vojčáka poslednou zastávkou pred titulovým zápasom, duel mu však nevyšiel podľa predstáv. Od tohto zápasu však Vojčák 2 krát zvíťazil a dvere k titulovému zápasu sa preňho zdajú byť otvorené. Ako to vidí on sám?

Cez Oktagon a RFA až do KSW

Profesionálnu MMA kariéru odštartoval bývalý zápasník v Oktagone, kde sa však dlho neohrial a hned po 1 víťazstve prestúpil do RFA. Po niekoľkých zápasov naprieč menšími európskymi organizáciami prišla ponuka od poľského giganta KSW. Hned vo svojom debutovom zápase čakal Vojčáka náročný oriešok v podobe veterána UFC Darka Stošiča. Aj napriek huževnatému výkonu slovenský „mutant“ na Srba nestačil a podľahol mu v 3 kole na KO. 

Chuť si Vojčák napravil už o niekoľko mesiacov, keď zdolal domáceho Poliaka Gawryjoleka už v 1 kole. Doteraz posledný zápas pod hlavičkou KSW absolvoval zverenec Ilju Škondriča v Gdaňsku, kde sa mu podarilo ukončiť Nemca Prasela v 2 kole. 

Titulový zápas je blízko

V rebríčku KSW patrí momentálne Vojčákovi 3 miesto, pričom pred ním je už len jeho bývalý premožiteľ Stošič a Poliak Szymon Bajor. Práve cez jedného z týchto súperov bude zrejme viesť cesta Slováka k titulu. Svoju pozíciu a potrebu ešte minimálne jedného víťazstva si uvedomuje aj on sám, čo nám potvrdil aj v súkromnej konverzácií. Potešilo by ma, ak by to prišlo hneď, ale myslím, že ešte jeden zápas v TOP 5 by to chcelo. Uvidíme, čo sa bude diať,“ konštatoval Vojčák, ktorý sa môže pyšniť skvelou bilanciou 8:1. Práve jeho skvelá bilancia a prípadný zisk titulu KSW by mu mohli priniesť aj pozvánku do najprestížnejšej organizácie sveta UFC, kde by mohol v ťažkej váhe doplnil dlašieho slovenského reprezentanta Martina Budaya.

Veríte, že sa mu to podarí?