Prehnal to? Miláčik publika Kozma si svojim vyjadrením vyslúžil veľkú vlnu hejtu u (ne)fanúšikov.

Ružový panter David Kozma patrí medzi najobľúbenejších zápasníkov na domácej scéne, o čom svedčí aj mohutná podpora fanúšikov počas jeho zápasov a to nie len na domácej pôde v Ostrave, ale v podstate všade, kam spoločne s Oktagonom zavíta. Inak tomu zrejme nebude ani o 2 dni v Edene, kde čaká Kozmu moldavský Drakula Ion Surdu. 

Návrat na najväčšom turnaji

Po takmer ročnej prestávke od prehry v semifinále pyramídy Tipsport gamechanger sa Kozma opäť predstaví v Oktagone. Svojho času najdlhšie panujúci šampión zažíva po dlhej víťaznej šnúre rozpačité kariérne obdobie, v rámci ktorého strieda výhry s prehrami. Šancu na odštartovanie novej víťaznej šnúry bude mať Kozma už tento víkend v Prahe, kde ho na doteraz najväčšom turnaji v historií domácej scény čaká obávaný Moldavec Ion Surdu. Surdu má zatiaľ v Oktagone na konte 4 zápasy a vyrovnané skóre 2:2, pričom rovnako ako Kozma aj on podľahol v pyramíde neskoršiemu víťazovi Bojanovi Veličkovičovi. 

Miláčik publika si vyslúžil kritiku

Miláčik publika si vyslúžil v výraznú vlnu hejtu po rozhovore v podcaste real talk, kde sa vyjadril nasledovne. Moja nočná mora je byť jedného dňa tučný. Povedal som si, že nikdy nebudem tučný, proste nikdy v živote, nech sa stane čokoľvek. Mám to proste tak v sebe. Cítil by som sa taký menejcenný, keby som bol tučný. Pripadal by som si, že som zbytočnejší než som.“ Toto vyjadrenie okamžite podnietilo veľkú vlnu kritiky v komentároch, kde sa bývalému viacnásobnému šampiónovi Oktagonu ušlo od komentujúcich aj niekoľko nevyberavých výrazov.

V kontexte jeho kariéry športovca a človeka, ktorého jeho fyzická pripravenosť živý sa vyjadrenie o strachu z obezity dá pochopiť. V očiach bežných ľudí, ktorí jeho športovú kariéru nesledujú si však vyjadrením o menejcennosti ľudí s nadváhou dobré meno rozhodne nevytvoril.

Šancu získať si nových fanúšikov bude mať Kozma už o niekoľko dní na pražskom Edene, kde ho však čaká náročná misia. V prípade, že sa mu ale podarí zdolať náročného súpera, môže sa už po tomto zápase vrátiť na popredné priečky rebríčka weltrovej váhy, kam podľa mnohých fanúšikov ešte stále patrí.

Zvládne to?